Aniball

Řadit
Filtry výpisu
Aniball Inco

Zdravotnické prostředky

Zdravotnická pomůcka ke zpevnění svalů pánevního dna nejen při inkontinenci

Především pro nastávající maminky je porod často obávaným završením těhotenství. Společnost Aniball proto vytvořila pomůcku, se kterou se nejen u prvorodiček, ale i u ostatních maminek výrazně snižují rizika, která porod obnáší. Jde o zdravotnickou pomůcku vhodnou k předporodní přípravě, ale ženy ji využijí také po porodu k obnově a regeneraci ochablého svalstva pánevního dna. Aniball pomáhá ženám od samotného začátku porozumět jejich vlastnímu tělu. Seznamuje uživatelku s polohou a sílou jejího pánevního dna a ukazuje princip jeho fungování. Abyste do porodnice odjížděla klidná a beze strachu, stačí pomůcku používat od konce 36. týdne těhotenství na 15 minut denně. Aniball vás na porod připraví fyzicky i psychicky, vrátí vám kontrolu nad svým tělem. Jeho podstata spočívá v nácviku vědomého uvolňování svalů pánevního dna. Nácvik a získané zkušenosti poté využijete při porodu, který se vám díky praxi významně zkrátí. Velmi příjemným bonusem je také to, že s nácvikem s Aniballem se vám při porodu sníží bolesti, takže nebudete muset použít medikaci v tak silné míře.

Využití po porodu

Po porodu je pánevní svalstvo velmi citlivé a ochablé. Navraťte mu sílu a pružnost přirozenou a bezbolestnou cestou. Cvičení s Aniballem vás nejen posílí, ale také pomůže v případě, že po porodu máte problémy s inkontinencí.

Použití Aniballu

V balení Aniball najdete nafukovací balónek z lékařského silikonu, mechanickou pumpičku, hadičku, spojovací redukci a dvousměrný ventil. Princip cvičení spočívá v zatínání a uvolňování pánevního svalstva, když je do pochvy balónek zaveden. Pomocí pumpičky a ventilu si jednoduše upravujete obvod balónku tak, aby svaly byly napnuté, ale nebolely. Po základním cvičení s balónkem uvnitř pochvy jako druhá fáze přichází jeho vyjmutí. Za pomoci stahů svalstva a správného dýchání během 3-4 týdnů docílíte přirozeného výstupu balónku s obvodem až 30 cm ven z pochvy, aniž byste přitom musela tlačit.