Belozyme 1,5 mg/ml ústní výplach 120 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: BELOZYME
Roztok ve formě kloktadla/ústního výplachu určený k lokální léčbě bolesti, zánětů a otoků v krku a v dutině ústní. Vhodný pro dospělé a mladistvé od 12 let.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
129

O produktu

50116868

Přípravek Belozyme ve formě roztoku pomáhá při léčbě bolesti a otoku způsobené zánětem v ústní dutině a krku. V místě působení dočasně ulevuje od bolesti a tlumí otok. Roztok je určený ke kloktání nebo výplachu ústní dutiny u dospělých a dospívajících od 12 let. Roztok se používá také při bolestech v krku, při bolestivosti dásní a vřídků v ústech. Na doporučení lékaře i při nepříjemných pocitech souvisejících s chrupem a zubařským výkonem.


Dávkování

Dospělí, dospívající a starší pacienti vyplachují ústa nebo kloktají 15 ml roztoku 2-3x denně po dobu 20-30 sekund, ne častěji než po 1,5 hodině. Potom roztok vyplivněte, nepolykejte. Roztok sepoužívá obvykle neředěný. Nepoužívejte déle než 7 dní. Nepoužívejte po jídle a bezprostředně po použití nejezte a nepijte, jelikož by mohlo dojít k urychlenému odstranění léku z úst a krku.

Složení

Léčivou látkou je benzydamini hydrochloridum 22,5 mg (odpovídá benzydaminum 20,1 mg) v 15 ml roztoku.

Dalšími složkami jsou ethanol 96%, glycerol (E 422), sodná sůl sacharinu (E 954), methylparaben (E 218), polysorbát 20, aroma máty kadeřavé v prášku, chinolinová žluť (E 104), patentní modř V, hydrouhličitan sodný a čištěná voda.

Upozornění

Není určeno pro děti do 12 let. Přípravek Belozyme obsahuje 10 obj. % alkoholu (ethanolu), tj. do 1,1 g v jedné dávce (15 ml), což odpovídá do 29 ml piva nebo 12 ml vína. Přípravek je škodlivý pro alkoholiky. Toto je nutno vzít v úvahu u těhotných a kojících žen, dětí a vysoce rizikových skupin, jako jsou pacienti s jaterním onemocněním nebo epilepsií. Dále obsahuje methylparaben, který může způsobit alergické reakce (i zpožděné). Přípravek nepodávejte do očí, ani v jejich blízkosti. Pokud se Vám přípravek do očí dostane, vypláchněte je okamžitě studenou vodou. Dlouhodobé používání přípravku Belozyme může způsobit přecitlivělost, při jejím výskytu je nutné vyhledat lékaře.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.