Biogaia ProTectis 20 tablet

Doplněk stravy

Značka: BIOGAIA
Probiotické žvýkací tablety s obsahem patentovaného probiotického kmene Lactobacillus reuteri Protectis® (DSM 17938). Určeno pro děti od tří let a dospělé.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50102521

BioGaia je oblíbená řada přípravků s obsahem probiotického kmene s názvem Lactobacillus reuteri Protectis (DSM 17938®). Tyto prospěšné bakterie byly izolovány z mateřského mléka, jsou tedy lidskému organismu vlastní, a navíc patří mezi kmeny, s nimiž bylo provedeno velké množství klinických studií potvrzujících jejich kladné působení na lidský organismus. Žvýkací tablety BioGaia obsahují živé aktivní bakterie (100 milionů v jedné dávce), které podporují přirozenou střevní mikroflóru. Žvýkací tablety BioGaia jsou určeny dětem od tří let a dospělým.

Čím se BioGaia liší od jiných probiotik?

Účinky živých, aktivních bakterií jsou kmenově specifické. To znamená, že každý kmen určitého druhu se od ostatních liší svou účinností nebo mechanismem účinku. Tablety BioGaiaobsahují Lactobacillus reuteri z rodiny laktobacilů, s patentovaným kmenem Lactobacillus Reuteri Protectis (DSM 17938). Přirozeným prostředím živé bakterie Lactobacillus reuteri Protectis je lidský trávicí trakt, proto se jí zde obzvláště dobře daří.

Z tohoto a mnoha dalších důvodů byl Lactobacillus reuteri Protectis zvolen jako ideální bakteriální druh pro všechny produkty BioGaia:

  • Je to jeden z prvních bakteriálních druhů, který se bezprostředně po porodu stává přirozenou součástí mikroflóry novorozenců. Většina ostatních bakteriálních kmenů zůstává v trávicím traktu pouze dočasně, protože pochází ze stravy, a je tedy z organizmu vyloučena. 
  • Z pohledu účinnosti a bezpečnosti je to jedna z vědecky nejlépe zdokumentovaných živých aktivních bakterií. 
  • Produkuje antimikrobiální látku zvanou reuterin, která zabraňuje šíření mnoha patogenních mikroorganizmů.
  • Zároveň podporuje osídlení trávicího traktu ostatními bakteriemi, jež tvoří součást normální střevní mikroflóry.

Proč a kdy užívat tablety Biogaia?

Střevní mikroflórou rozumíme veškeré mikroorganismy (bakterie a kvasinky), které osidlují střevní sliznici. Tzv. střevní mikrobiom je považován odborníky za samostatný orgán a současný vědecký výzkum přináší neustále nové poznatky o jeho významu. Dostatečně četná střevní mikroflóra ve správném složení je důležitá nejen pro správné fungování trávicího traktu – je klíčová i pro efektivní přirozenou obranyschopnost organismu, moduluje nervový systém, produkuje vitamíny, podporuje detoxikaci organismu atd. Nesprávné složení střevní mikroflóry (např. po průjmovém onemocnění, po užívání antibiotik, v důsledku nevhodné diety) může být (nejen) u dětí důvodem zvýšené nemocnosti či nejrůznějších funkčních trávicích i jiných obtíží. Podávání probiotik je jednou z doporučovaných možností, jak se s problémy vypořádat. Tablety Biogaia jsou vhodné například v období, kdy dítě nastupuje do kolektivního zařízení.

Dávkování:

Tablety BioGaia lze podávat dětem od tří let. Jedna dávka obsahuje minimálně 100 milionů živých bakterií L. reuteri Protectis®. Žvýkací tablety BioGaia mají oblíbenou jahodovou příchuť. Užívá se jedna až dvě tablety denně.

Mohlo by vás zajímat: Pro miminka a děti do tří let BioGaia nabízí kapky pro spokojené bříško.

Upozornění:

Nepřekračujte uvedené dávkování. Výrobek není určen k používání jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí!


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.