Biotter Kyselina listová 60 tablet

Doplněk stravy

Značka: BIOTTER
Přípravek Biotter Kyselina listová obsahuje jeden z vitaminů skupiny B kyselinu listovou. Ta je důležitá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a příznivě ovlivňuje imunitní systém.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50083154

Kyselina listová patří do skupiny vitamínů B. Vyskytuje se zejména v listové zelenině, ale vařením se naprostá většina kyseliny listové zničí. Největší význam má podávání v těhotenství. Doplňkový příjem kyseliny listové zvyšuje u těhotných žen hladinu folátu, přičemž příznivého účinku se dosáhne při doplňkovém denním příjmu kyseliny listové min. 400 µg v době nejméně od jednoho měsíce před početím až do tří měsíců po početí. Dostatek kyseliny listové v těle matky je pak důležitý pro zdravý růst zárodečných tkání plodu a tím pro zdravý vývoj dítěte.

Hlavní vlastnosti kyseliny listové:

  • je důležitá pro růst zárodečných tkání během těhotenství
  • podílí se na procesu dělení buněk
  • příznivě ovlivňuje imunitní systém a krvetvorbu
  • přispívá k normální psychické činnosti a pomáhají snížit míru únavy a vyčerpání
  • příznivě ovlivňuje také syntézu aminokyselin a metabolismus homocysteinu

Dávkování

Užívejte 1 tabletu denně.

Složení

Kyselina listová 400 μg (200 % referenční výživové hodnoty) v jedné tabletě.

Plnidlo: celulóza; laktóza (z mléka); plnidlo: sodná sůl karboxymethylcelulosy; zahušťující látka: sorbitoly; protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin; kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová); protispékavá látka: oxid křemičitý. Tento výrobek obsahuje mléko a příbuzné látky (včetně laktózy).

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno pro děti. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada plnohodnotné stravy. Doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu a zdravý životní styl. Přípravek se nedoporučuje při přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Těhotným ženám a kojícím matkám doporučujeme poradit se s lékařem.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.