Avokádová pomazánka s fazolemi

3. 8. 2022 · 1 minuta čtení
 • DIA

Avokádo je fascinující potravina. Má v sobě tolik procent tuku, jako třeba máslo, přitom se však jedná o „zdravé“ tuky a lze jej tak do diabetické diety doporučit. Vyzkoušejte avokádo v kombinaci s fazolemi.Avokádová pomazánka s fazolemi

Avokádová pomazánka s fazolemi

⏳ Doba přípravy: 15 min

Ingredience na 4 porce:

✔️ 150 g avokáda
✔️ 150 g bílých fazolí (uvařených nebo konzervovaných)
✔️ 50 g červené papriky
✔️ 5 ml citronové šťávy
✔️ 5 ml olivového oleje
✔️ 2 g česneku
✔️ Sůl, pepř

Postup přípravy:

Fazole si předem uvaříme a necháme vychladnout, pro rychlejší přípravu použijeme fazole z konzervy. Fazole rozmixujeme společně s avokádem, přidáme citronovou šťávu, malé množství česneku a dochutíme solí a pepřem. Do rozmixované pomazánky přidáme najemno nakrájenou papriku a můžeme přidat i nakrájené kousky avokáda. Podáváme na celozrnném pečivu a můžeme dozdobit například granátovým jablkem a bylinkami.
 
Přejeme dobrou chuť!

 

Nutriční hodnoty na 1 porci:

530 kJ, 10 g sacharidů, 4 g bílkovin, 8 g tuků, 4,6 g vlákniny, 1 g cukrů, 1,4 g nasycených mastných kyselin, 0,5 g soli

Články k tématu Avokádová pomazánka s fazolemi

 • Jehněčí ragú se zeleninou

  Jehněčí ragú se zeleninou

  · 1 minuta čtení
  • DIA
  Jehněčí je sice doménou zemí, kde je chov ovcí častější než v Česku, ale určitě si ho čas od času dejte. Když se dobře připraví, je nepřekonatelné. Aromatické maso vyniká v kombinaci se zeleninou a zdaleka ne jen kořenovou.
 • Diabetes – doporučené a rizikové potraviny

  Diabetes – doporučené a rizikové potraviny

  · 5 minut čtení
  • DIA
  Mnoho lidí si myslí, že diabetici musí ze svého jídelníčku zcela vyloučit sacharidy. Není ale cukr jako cukr. Které typy sacharidů tedy při cukrovce omezit či úplně vynechat a kterých se naopak bát nemusíte? A jak celkově upravit diabetický jídelníček?
 • Smoothie nápoje pro diabetiky

  Smoothie nápoje pro diabetiky

  · 7 minut čtení
  • DIA
  Zelenina a ovoce s menším obsahem cukru mají v jídelníčku diabetika důležité místo. Navíc z nich lze vykouzlit chutnou svačinu v podobě smoothie. Co by měl tento lahodný nápoj v případě diabetes ideálně obsahovat? A kdy je nejlepší čas na jeho konzumaci?