Čokoládové pusinky

15. 8. 2022 · 2 minuty čtení

Je libo sladký polibek po obědě? Mrkněte na náš recept na jednoduché a lehké čokoládové pusinky, kterými potěšíte nejen sami sebe, ale určitě i každou rozmlsanou návštěvu.Čokoládové pusinky

Čokoládové pusinky

⏳ Doba přípravy: 120 minut

Ingredience na 40 porcí:

✔️ 70 g bílků
✔️ 70 g hořké čokolády (50%)


Postup přípravy:

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme trochu vychladnout. Z bílků ušleháme tuhý sníh a opatrně vmícháme rozpuštěnou čokoládu. Nemusíme rozmíchat úplně, pusinky mohou zůstat žíhané. Ze směsi tvarujeme pomocí cukrářského sáčku nebo lžičkou pusinky a pečeme při 100 °C cca 30 minut. Troubu vypneme a pusinky ještě necháme v troubě dosušit.

Přejeme dobrou chuť!

Nutriční hodnoty na porci (1 ks = cca 2 g):

40 kJ, 1 g sacharidů, 0,3 g bílkovin, 0,5 g tuků, 0,2 g vlákniny, 0,9 g cukrů, 0,3 g nasycených mastných kyselin, 0 g soli


 • 5.0
  (3)
  Pecičky z hořké 70% čokolády se nabízí pro zdravé mlsání či do pečení.
 • Směs k přípravě té nejčokoládovější horké čokolády. Obsahuje 70% čokoládu.

  Články k tématu Čokoládové pusinky

  • Avokádová pomazánka s fazolemi

   Avokádová pomazánka s fazolemi

   · 1 minuta čtení
   Avokádo je fascinující potravina. Má v sobě tolik procent tuku, jako třeba máslo, přitom se však jedná o „zdravé“ tuky a lze jej tak do diabetické diety doporučit. Vyzkoušejte avokádo v kombinaci s fazolemi.
  • Špagety s pěkně vláčnou sýrovou omáčkou mají obvykle glykemický index až do nebes. My jsme pro vás připravili variaci italského receptu, po které nebudete potřebovat první pomoc.
  • Ovocná zmrzlina ze skyru

   Ovocná zmrzlina ze skyru

   · 2 minuty čtení
   Jednoduché věci bývají obvykle nejlepší: rozmixované ovoce a druh mléčného výrobku, který obsahuje minimum tuku a cukru. Severský skyr je skvělou alternativou klasického jogurtu a ocení ho jak diabetici, tak lidé, kteří by rádi shodili nějaké to kilo.