Desatero zodpovědného chování v lékárně

  • Koronavirus
V souvislosti s šířením nákazy koronaviru bychom rádi chránili vás i naše lékárníky, kteří stojí v přední linii zdravotní péče. Proto si prosím přečtěte doporučení, jak se chovat v lékárně, aby se riziko nákazy co nejvíce snížilo.

 

lékárna

1. Rozmyslete si, zda musíte lékárnu navštívit osobně.

Pokud se necítíte dobře, raději za sebe do lékárny pošlete jinou osobu. Vaše potíže jí předem co nejlépe popište, abychom pro vás mohli vybrat léčbu přímo na míru. Nákup léků bez receptu realizujte pomocí e-shopu, je-li to možné

2. Do lékárny vstupujte jednotlivě, nebo maximálně 2 pacienti současně.

Pokud jsou v lékárně pacienti, prosím počkejte před lékárnou.

3. Dobu pobytu v lékárně omezte na minimum.

Lékárna je místo s vyšším rizikem nákazy, chráníte tak především sami sebe.

4. Před vstupem do lékárny si nasaďte roušku, ústenku, nebo šátek přes ústa a nos.

5. V lékárně udržujte odstup od dalších osob minimálně 1 nebo 2 metry.

Pokud je v lékárně instalováno plexisklo, stůjte za ním.

6. V případě, že potřebujete kašlat či kýchat, použijte jednorázový kapesník, či rukáv.

Použít pouze dlaň nestačí.

7. Vybírejte očima.

Vystaveného zboží se dotýkejte rukama co nejméně, raději vůbec.

8. Máte-li e-recept v mobilním telefonu, předem jej lékárníkovi nachystejte.

Lékárník se nesmí dotýkat vašeho mobilního telefonu – proto prosím mějte v mobilním telefonu zaplá data a připravený QR kód, který lékárník čtečkou sejme. Identifikátor receptu (12 číslic a písmen, nyní obvykle začínající PFG…) můžete lékárníkovi případě i nadiktovat.

9. Plaťte bezkontaktně.

Hotovostní platbu nevylučujeme, s ohledem na situaci ale upřednostňujeme platbu kartou.

10. Respektujte prosím otevírací dobu lékárny.

Může se stát, že v průběhu dne lékárnu na krátkou dobu uzavřeme z důvodu provedení desinfekce – děláme to ale pro vaše zdraví.

Lékárnice

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme pevné zdraví.

Články k tématu Desatero zodpovědného chování v lékárně

  • Nouzový stav, zavřené školy, obchody, nejistota – to je realita dnešních dní. Negativní informace, pokyny, příkazy, zákazy, omezení a doporučení se na nás hrnou ze všech stran. Právě proto jsme se rozhodli potěšit vás dnes pozitivním vzkazem – chceme vám, zákazníkům lékáren Dr.Max, poděkovat.

  • V těchto dnech se všichni usilovně snažíme zvládnout situaci kolem koronaviru – hlavním úkolem je zabránit dalšímu šíření nákazy. Jedním z klíčových faktorů je časté a důkladné mytí rukou. Víme, že dezinfekce je nyní nedostatkové zboží, ale v případě, že ji máte k dispozici, tak doporučujeme i dezinfekci domácnosti a předmětů denní potřeby. Poradíme vám, jak na to.

  • Koronavirus – slovo, které hýbe celým světem. Bohužel se nejedná jen o slovo, ale o vysoce nakažlivé virové onemocnění, které je hrozbou pro naše zdraví a zdraví našich blízkých. Informací o COVID-19 je k dispozici ohromné množství, mnohdy mohou být nesprávné či zavádějící. Proto jsme shrnuli ta nejdůležitější fakta, která by měl v současné době znát opravdu každý.