Nutella z tvarohu

31. 8. 2022 · 1 minuta čtení
 • DIA

Pravé lískooříškové čokoládové krémy jsou pro diabetika něco jako jízdenka na hyperglykemii. Když si ale dáte tu práci a trošku recept „poladíte“, klidně si jednou za čas můžete k snídani dopřát celozrnné pečivo s „nutellou“.Nutella z tvarohu

Nutella z tvarohu

⏳ Doba přípravy: 10 minut

Ingredience na 10 porcí:

✔️ 50 g hořké (70%) čokolády
✔️ 50 g lískoořechového „másla“
✔️ 150 g měkkého tvarohu

Postup přípravy:

Čokoládu necháme rozpustit na vodní lázni a necháme lehce zchladnout. Poté do ní vmícháme tvaroh a ořechové máslo. Dle chuti můžeme přidat i další ingredience - například nadrcené oříšky, kokos, vanilku nebo lyofilizované maliny či jiné ovoce. Důkladně promícháme a dáme do lednice.

TIP: Ozdobte si porci čerstvým si mrazem sušeným lesním ovocem, které doplní vlákninu za minimálního obsahu cukru.
 
Dobrou chuť!

Nutriční hodnoty na 1 porci:

290 kJ, 2,5 g sacharidů, 3 g bílkovin, 5 g tuků, 1,2 g vlákniny, 2,1 g cukrů, 1,5 g nasycených mastných kyselin, 0 g soli

Články k tématu Nutella z tvarohu

 • Jehněčí ragú se zeleninou

  Jehněčí ragú se zeleninou

  · 1 minuta čtení
  • DIA
  Jehněčí je sice doménou zemí, kde je chov ovcí častější než v Česku, ale určitě si ho čas od času dejte. Když se dobře připraví, je nepřekonatelné. Aromatické maso vyniká v kombinaci se zeleninou a zdaleka ne jen kořenovou.
 • Diabetes – doporučené a rizikové potraviny

  Diabetes – doporučené a rizikové potraviny

  · 5 minut čtení
  • DIA
  Mnoho lidí si myslí, že diabetici musí ze svého jídelníčku zcela vyloučit sacharidy. Není ale cukr jako cukr. Které typy sacharidů tedy při cukrovce omezit či úplně vynechat a kterých se naopak bát nemusíte? A jak celkově upravit diabetický jídelníček?
 • Smoothie nápoje pro diabetiky

  Smoothie nápoje pro diabetiky

  · 4 minuty čtení
  • DIA
  Zelenina a ovoce s menším obsahem cukru mají v jídelníčku diabetika důležité místo. Navíc z nich lze vykouzlit chutnou svačinu v podobě smoothie. Co by měl tento lahodný nápoj v případě diabetes ideálně obsahovat? A kdy je nejlepší čas na jeho konzumaci?