Pojištění domácího mazlíčka se může hodit

22. 4. 2021 · 8 minut čtení
 • Vetclub

Náhlé onemocnění, úraz, ale i škody způsobené třetím osobám. Pojistit se proti takovým situacím bylo donedávna výsadou nás, lidí. Získat pojištění pro případ takové události už v současnosti můžete i pro vašeho domácího mazlíčka. Na co konkrétně se vztahuje, co budete pro sjednání pojištění potřebovat a kde všude platí, vám poradíme v našem novém článku Dr.Max VET.Pojištění domácího mazlíčka se může hodit nejen na cestách.
Pojištění domácích mazlíčků vám zajistí pokrytí nákladů v případě úrazu i mimo ČR.

Výhody pojištění domácích mazlíčků

Princip pojištění je jasný a známý za nízkou pravidelnou úhradu pojistného vám pojišťovna pomůže s úhradou v situacích, kdy by vaše náklady šly do tisíců až desetitisíců, ať už následkem úrazu či nemoci domácího mazlíčka, popř. škod, které by způsobil třetí osobě

V České republice jsou pojištěná pouze dvě procenta domácích mazlíčků, z valné většiny se jedná o psy. Ve srovnání se západní Evropou tak tuzemští majitelé psů a koček poměrně výrazně zaostávají. Za veterinární péči přitom běžně chovatelé platí poměrně vysoké částky, v případě vážnějších nemocí i desítky tisíc korun. 

Různých pojištění právě pro domácí mazlíčky je na trhu v současné době řada. Proto vždy pečlivě vybírejte takové, které bude přesně vyhovovat vašim potřebám, resp. potřebám vašeho chlupáče. Jedním z takových pojištění domácích mazlíčků je pojištění od pojišťovny Colonnade. Můžeme vám krátce přiblížit, co všechno takové pojištění zahrnuje, na co se vztahuje a jak obecně sjednání pojištění funguje. Dr.Max VET však není poskytovatelem ani zprostředkovatelem pojištění.


Výhody pro vás:

Pojištění od 263 Kč měsíčně. Za méně než 10 Kč denně zajistíte finanční pomoc v případě úrazu či náhlého onemocnění zvířete nebo škody třetí osobě, kterou váš mazlíček způsobí.

Krytí škod do 1 000 000 Kč. Kompenzace škod na zdraví či majetku v ČR způsobených domácím mazlíčkem třetím osobám až do výše jednoho milionu korun.

Ošetření do 50 000 Kč. Úhrada za léčbu po úrazu až 30 000 Kč a za léčbu vybraných onemocnění až 50 000 Kč, přičemž limit se vztahuje na každou událost samostatně. Pojistné plnění se vztahuje na ošetření úrazů a léčebné výlohy doma i v zahraničí a spoluúčast je pouze 1 000 Kč.


Pro koho je pojištění od Colonnade vhodné?

Pod jednou pojistnou smlouvou můžete pojistit jedno zvíře a ke sjednání pojištění potřebujete jen jméno zvířete, datum narození, plemeno a také číslo čipu. Na aktuální zdravotní stav mazlíčka se při sjednání pojištění nehledí a není vyžadována žádná lékařská zpráva. Pokud už ale zvíře je nemocné, na probíhající chorobu se pojištění nebude vztahovat.

Junior i veterán
Pojištění domácích mazlíčků od Colonnade je možné sjednat pro kočku nebo pejska staršího 3 měsíců, maximální věk zvířete při vstupu do pojištění je 8 let. Pokud je však pojištění sjednáno před dosažením 8 let, pak platí i po překonání této hranice.

Gaučák i profík
Pro domácí pejsky, kteří žijí v poklidném tempu domácnosti a dělají cennou společnost svému páníčkovi, ale i pro služební psy, asistenční psí hrdiny nebo ty největší, doslova výstavní krasavce, kteří sbírají medaile. Pro každého z nich je pojištění otevřeno.  

Voříšek i šlechtic
Na původu nezáleží. Pojistit lze zvíře ze slavného rodu, ale i chlupáče z útulku, nalezence, dokonce i zvíře, které pochází z nelegálních množíren a zachránili jej dobří lidé. Za to je ale nezbytné, aby měl pejsek čip, ostatně, je to v České republice povinné již od 1. ledna 2020.

Ještě jsou tu dvě podmínky:

 • Domácí mazlíček musí být ve vašem vlastnictví a musí žít s vámi v jedné domácnosti (nebo na zahradě).
 • Před sjednáním pojištění musí získat veškerá povinná očkování

Pojištění domácích mazlíčků lze sjednat pro řádně očipované psy a kočky starší 3 měsíců.
Pojištění lze sjednat pro řádně očipované kočky starší 3 měsíců.

Liší se veterinární péče o pojištěné zvíře?

Ne, alespoň ne v případě pojištění domácích mazlíčků od pojišťovny Colonnade, která nemá žádnou síť spolupracujících veterinářů a veterinárních klinik. Můžete tedy zůstat u svého ošetřujícího veterináře a dál pokračovat tak, jak jste zvyklí. Jedinou výjimku tvoří pejskové a kočičky z rodiny samotného veterináře je obvyklou podmínkou, že veterinář nesmí být pojištěnou osobou nebo osobou blízkou.

Je možné pojištění využít na preventivní péči?

Ne, pojištění se vztahuje pouze na úrazy a onemocnění a také na škody způsobené třetí osobě. Preventivní péče, jako je právě očkování, ale třeba i kastrace a další podobné úkony spadají mimo rozsah pojištění.

Platí pojištění i v zahraničí?

Pojištění úrazu se vztahuje i na úrazy vzniklé v zahraničí. Platnost pojištění odpovědnosti je omezena na území České republiky. 


 Pojištění domácího mazlíčka se vztahuje na onemocnění jako:

 • cukrovka (diabetes mellitus)
 • infekční a nakažlivé choroby akutní i chronické povahy
 • poruchy trávicího traktu
 • srdeční choroby
 • nemoci kardiovaskulárního systému
 • respirační potíže a poruchy
 • ušní problémy
 • nemoci endokrinního systému
 • maligní rakovina
 • kočičí astma
 • kočičí onemocnění dolních močových cest

 Z pojištění se hradí doložené platby veterináři za diagnózu a léčbu uvedených nemocí.

Kde se dá sjednat pojištění domácích mazlíčků?

Například u pojišťovny Colonnade. Pro více informací navštivte přímo stránky tohoto pojištění pro mazlíčky na mujcumacek.cz.Články k tématu Pojištění domácího mazlíčka se může hodit

 • Konejšivé signály: Naučte se komunikovat s pejskem

  Konejšivé signály: Naučte se komunikovat s pejskem

  · 5 minut čtení
  • Vetclub
  Konejšivé signály jsou takové signály psa, kterými dává najevo, že se mu něco líbí či nelíbí nebo vám naznačit strach či nervozitu. Psi k těmto signálům používají všechny části těla, od očí, uší, tlamy až po ocas. Naučte se rozumět komunikaci vašeho pejska.
 • Bezpečné a komfortní cestování autem s mazlíčkem

  Bezpečné a komfortní cestování autem s mazlíčkem

  · 5 minut čtení
  • Vetclub
  Proč je nepřipoutané zvíře v kabině vozu nebezpečné pro sebe i pro lidskou posádku a jaké metody jsou při cestování s pejskem (či kočičkou) v autě doopravdy bezpečné a zároveň pohodlné pro zvíře, si můžete přečíst v novém článku na Dr.Max VET.
 • Kočičí ledviny nejsou přehnaně náchylné, jenom nejsou tolik přizpůsobeny kočičímu soužití s lidmi. Jaké jsou skutečné příčiny onemocnění ledvin u koček, jak je páníček může poznat a řešit a také jak jim účinně předcházet, si můžete přečíst na Dr.Max.