Sandálková sezona je v plném proudu – pochlubte se krásnými chodidly

 • Krása a péče
Sandálky, žabky, pantoflíčky nebo páskové střevíčky na podpatku neodmyslitelně patří k létu. Do letní obuvi ale potřebujete krásná, pěstěná chodidla. Poradíme vám, jak vypadá správná péče o nohy ve třech krocích.

Sandálková sezona je v plném proudu

Odstranit zrohovatělou kůži a vyživit chodidla, aby byla vaší chloubou, není záležitost na jeden večer. Potřebuje plán! Zde je:

Krok první Změkčit a pořádně obrousit

Přibližně jednou týdně dopřejte svým chodidlům speciálním lázeň, během níž zrohovatělá kůže změkne a bude snazší ji odstranit. Připravit lázeň na nohy není nic složitého. Do horké vody nasypte dvě lžíce soli a přidejte trochu kosmetického oleje, např. tělového, který ráda používáte a líbí se vám jeho vůně. Nejlepší je olej určený přímo k péči o chodidla. Nohy v lázni koupejte alespoň půl hodiny.

Náš tip: Lázeň pro nohy působí také velmi relaxačně. Užijte si ji třeba při sledování oblíbeného pořadu v televizi. Kdo má koupele nohou v oblibě, může vyzkoušet speciální vířivku na nohy.

Po lázni a osušení nohou následuje zbroušení odumřelé kůže. Ale pozor, je to velmi jemná práce. Je totiž potřeba efektivně odstranit zrohovatělou vrstvu pokožky, ale neporanit zdravou kůži pod ní. Ke zbroušení kůže můžete používat speciální škrabky na paty nebo pilníky. Škrabky existují z různým materiálů, např. keramické či skleněné. Pro velmi ztvrdlou kůži jsou určené speciální seřezávače. Praktickým pomocníkem je elektrický pilník na baterky.

Při broušení či pilování hlídejte, abyste patu či jinou část chodidla brousili opravdu rovnoměrně. Jakmile ucítíte první náznak bolesti, okamžitě přestaňte. Snažte se průběžně pohmatem kontrolovat, zda jste ještě pořád na vrstvě odumřelé, tvrdé pokožky. Cílem není zbrousit ji až na zdravou část, to dost dobře ani nejde. Jen potřebujete odstranit co nejvíce vrchní ztvrdlé kůže. Po použití škrabky vyčistěte brusnou plochu kartáčkem pod tekoucí vodou a pokud možno i vydezinfikujte.

Krok druhý Každodenní péče o nohy

Broušení zrohovatělé pokožky nohou můžete podle potřeby opakovat jednou týdně, ale každodenní  péče je pro krásná chodidla mnohem důležitější. Ve sprše proto pravidelně používejte pemzu, stačí pár tahů každý den a brzy zjistíte, že „velké broušení a pilování“ vlastně ani není potřeba.

Klíčová je vhodná dermokosmetická péče, jenom tak pokožka nebude mít tendenci rohovatět a vytvářet silné ztvrdlé vrstvy. Každý den po sprchování nebo koupeli proto ošetřete nohy kvalitním krémem na nohy. Pokud potřebujete intenzivní kúru, třeba před dovolenou nebo plesem, natřete si před spaním chodidla silnější vrstvou krému a nasaďte na noc ponožky. Jste-li příznivkyní sofistikovanějších řešení, můžete si pořídit speciální exfoliační ponožky.

Krém na nohy

Dobrých krémů na nohy je celá řada, orientujte se podle složení. Skvělou volbou jsou krémy s příměsí urey, což je složka, kterou často obsahují přípravky určené pro péči o suchou pokožku a která díky svým specifickým vlastnostem dokáže velmi šetrně zjemnit a zvláčnit pokožku, přispívá k její regeneraci a přirozené obnově kožní bariéry. Obvykle krémy mívají kolem 10 % urey, výjimkou ovšem nejsou ani krémy s vyšším obsahem (až 25 %).

Náš tip: Nejdůležitější je naučit se promazávat nohy opravdu každý den a vytvořit si z péče o chodidla rutinu. Jen tak docílíte dokonale zdravého vzhledu pokožky.

Krok třetí Krásné a zdravé nehty na nohou

K dokonalým chodidlům patří i pěstěné a zdravé nehty. Nehty na nohou zastřihujeme pravidelně do rovna, aby nezarůstaly do kůže. Ke stříhání nehtů, zvláště jsou-li silnější, si můžete pořídit speciální nůžtičky nebo kleštičky na nehty u nohou. Po zastřižení nehtů a jejich opilování už můžete dokončit péči nanesením kvalitního laku na nehty.

Pokud máte nehtové ploténky neprůhledné a ztluštělé, je na vině nehtová plíseň. I tento problém má řešení – pravidelným nanášením speciálního léčivého přípravku se postižený nehet bezbolestně odstraní a nový již vyrůstá zdravý. I když je tento proces časově náročnější, jistě stojí za to kúru absolvovat – pro krásné nohy v létě je vhodné začít problém řešit již v zimě, aby se poškozené nehty stihly obnovit.

Zdroj:

https://www.drmax.cz/krasa-a-pece/pece-o-nohy

https://www.beautybuzz.cz/clanek/pece_o_nohy

 

 

 

 

 

Články k tématu Sandálková sezona je v plném proudu – pochlubte se krásnými chodidly

 • Jak pečovat o kůži v zimě

  Jak pečovat o kůži v zimě

  • Krása a péče

  A je to tady. I když to tak dlouhou dobu nevypadalo, nastala zima. Konec prosince s sebou přinesl sníh a mráz, které na naši pokožku působí negativně. Aby se vaše pokožka dočkala jara ve zdraví a pohodě, rozhodla jsem se přispět několika radami.

 • Kolagen – bojovník za krásnou pleť?

  Kolagen – bojovník za krásnou pleť?

  • Krása a péče

  Naprostá většina žen je zvyklá o pleť pravidelně pečovat pomocí denních či nočních krémů, pleťových tonik, odličovacích a dalších kosmetických přípravků. Péče zvenčí je samozřejmě důležitá, ale i přesto s přibývajícím věkem pružnost pokožky klesá a začínají se tvořit vrásky. Jejich tvorba začíná podle odborníků již po 25. roce života a velkou roli zde hraje úbytek kolagenu.

 • Pro krásný a zdravý úsměv

  Pro krásný a zdravý úsměv

  • Krása a péče

  Také toužíte mít nejen zdravé, ale i krásně bílé zuby? V dávné minulosti lidé používali mnohdy až nebezpečné způsoby bělení. V současnosti máme naštěstí k dispozici výběr z mnoha možností, jak pečovat o své zuby, aby byly nejen zdravé, ale i bílé.