Zdravé letní osvěžení

K pohodě letních dní patří i osvěžující drinky. V současné době jsou velkým trendem nealkoholické koktejly, na kterých si může bez obav pochutnávat celá rodina včetně dětí, které můžete zapojit i do přípravy. Při letním posezení s přáteli zase koktejly bez alkoholu přivítají třeba řidiči.

Při míchání zdravých koktejlů se fantazii meze nekladou, můžete kombinovat složky dle libosti a chuti. V naší nabídce najdete spoustu zajímavých BIO šťáv a nápojů (rakytník, goji, aronie, noni, granátové jablko…), které poslouží jako vynikající ingredience pro osvěžující letní nápoje plné vitamínů a dalších prospěšných složek. V případě, že budete koktejly chtít podávat i dětem, ověřte, od jakého věku jsou vámi zvolené přísady vhodné a nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Pro inspiraci vám přinášíme dva tipy na letní drinky, které budou nejen výtečně chutnat, ale navíc prospějí zdraví.

Vitaminová rakytníková bomba Koktejl

Víte, že kromě vitamínu C obsahuje rakytníkový džus také velké množství betakarotenu? To z něj dělá ideální nápoj na léto, protože připraví vaši pokožku na pobyt na slunci. A to vše ve velmi příjemné osvěžující podobě. I pro ty, kteří nepatří k milovníkům specifické chuti rakytníku, je jeho kombinace s pomerančovým džusem, vodou, grepem a mátou překvapivě lahodná. 

Přísady

25 ml rakytníkového džusu

100 ml čerstvého pomerančového džusu

Grapefruit

Několik lístků máty

Voda, led

Postup

Ve sklenici smícháme rakytníkový a pomerančový džus. Přidáme nadrcené lístky máty, plátek grepu, led a podle chuti dolijeme vodou, můžeme i perlivou. Vhodný i pro děti od 3 let.

Osvěžující elixír mládí s goji Goji

Goji neboli plody kustovnice čínské jsou v tradiční čínské medicíně je považovány za elixír mládí, zdraví a krásy. Díky vysokému obsahu přírodních antioxidantů mají schopnost pohlcovat v těle volné radikály, které vznikají při oxidačním stresu, a pomáhají tak zpomalovat proces stárnutí. Vychutnejte si náš lahodný koktejl s goji džusem, ideální pro vlahé letní podvečery.

25 ml goji  džusu

100 ml čerstvého pomerančového džusu

Rozmarýn

Voda, led

Postup

Goji i pomerančový džus nalijte společně do sklenice Přidejte čerstvý rozmarýn, led a podle chuti doplňte vodou.