Clotrimazol HBF krém 20g 1%

Registrovaný léčivý přípravek

3 za 2

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

Charakteristika
Clotrimazol HBF krém je širokospektré antimykotikum imidazolové řady určené pouze pro zevní použití. Tlumí růst a zastavuje množení nižších hub, kvasinek a některých bakterií.

Složení
Léčivá látka: Clotrimazolum 10 mg (1%) v 1 g krému.
Pomocné látky: Propylenglykol, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, cetylalkohol, lehký tekutý parafin, propylparaben, methylparaben, čištěná voda.

Indikační skupina
Antimykotikum, dermatologikum.

Indikace
Clotrimazol HBF krém je určen dospělým a dětem od věku 2 let k léčení kožních infekcí způsobených plísněmi, kvasinkami a některými podmíněně patogenními houbami (trichofycie, epidermofycie, mikrosporie, kandidóza), k léčení meziprstových plísňových onemocnění, zánětu nehtového lůžka (paronychie), zánětu sliznice žaludu (balantitis), zánětu ženských pohlavních orgánů (vulvitis), onemocnění vyvolaného plísní Malassezia furfur (pytiriasis versicolor), po chirurgickém snesení nehtu k léčení plísňových chorob nehtové ploténky (onychomycosis) nebo jako doplňková léčba při podávání griseofulvinu.

Kontraindikace
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na léčivou složku přípravku – clotrimazol nebo na některou jinou složku krémového základu.
Přípravek se u kojících žen nesmí nanášet na bradavky.
Přípravek není určen pro děti mladší 2 let.

Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, zřídka se mohou vyskytnout místní reakce jako zarudnutí, pálení nebo svědění kůže a sliznice.
O výskytu nežádoucích účinků nebo případných neobvyklých reakcích informujte svého ošetřujícího lékaře.

Interakce
Při léčbě Clotrimazolem HBF krémem se nedoporučuje současná léčba mastí typu polyenových antibiotik (nystatinu, natamycinu) z důvodů snižování jejich účinku.
Informujte svého lékaře, že užíváte Clotrimazol HBF krém. O používání dalších volně prodejných léků se poraďte s Vaším ošetřujícím lékařem.

Dávkování a způsob použití
Pokud lékař neurčí jinak, krém se nanáší na postižená místa 2 – 3krát denně v tenké vrstvě (obvykle postačí asi 0,5 cm k ošetření plochy o velikosti dlaně). Po odeznění zjevných příznaků pokračujte v léčbě ještě alespoň 2 týdny.
Přípravek je určen jen k zevnímu použití.

Upozornění
Pokud do 14 dnů od začátku léčby Clotrimazolem HBF nedojde ke zlepšení příznaků nebo naopak se příznaky zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.
Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.
O vhodnosti současného užívání přípravku Clotrimazol HBF s jinými léky se poraďte s lékařem.
K zabránění reinfekcí je třeba současně léčit sexuální partnery, i když jsou bez zjevných obtíží.
Při náhodném požití krému může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení vyvolat nebo podpořit a vyhledat lékaře.

Uchovávání
Při teplotě 10 – 25 ˚C v dobře uzavřeném obalu, aby byl přípravek chráněn před vzdušnou vlhkostí.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
20 g krému.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
Značka Clotrimazol HBF
SUKL název CLOTRIMAZOL HBF 10MG/G CRM 1X20G
SUKL kód 0095283
Přílohy
Příbalová infomace PDF