Coldrex Broncho proti kašli por.sir.1x100ml

Registrovaný léčivý přípravek

3 za 2

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

expirace 30.09.2014

Příbalová informace "VP"

Informace pro použití, čtěte pozorně!

Coldrex Broncho Proti Kašli
Sirup
 
Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export, Ltd., Brentford,TW8 9GS, Velká Británie
 
Výrobce: Wrafton Laboratories Ltd., Wrafton, Braunton, N. Devon, Velká Británie             
 
Složení:
Léčivé látky: Guaifenesinum 100 mg, Amylum hydrolysatum liquidum 3,00 g, Sirupus communis 1,35g v 5 ml sirupu.
Pomocné látky: makrogol 300,  kyselina octová 99%, benzoan sodný, kapsicinová tinktura, disiřičitan sodný, anýzová silice, xanthanová klovatina, menthol, kafr, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, lékořicové aroma, karamel, čištěná voda.
 
Jedna dávka 5 ml obsahuje  3,6 g cukru a  4,8 mg sodíku.
 
Indikační skupina: Expektorans, sekretolytikum.
 
Charakteristika:
Coldrex Broncho Proti Kašli je určen k úlevě od kašle (průduškový kašel) a k usnadnění odkašlávání při akutním zánětu průdušek se zahleněním, při chřipce a nachlazení.  Obsahuje tři účinné látky. Guaifenesin je expektorans, složka přípravku, která zvyšuje tvorbu tekutého hlenu, a tím usnadňuje odkašlávání. Obyčejný sirup ( sirupus communis) a  tekutý hydrolysovaný škrob ( amylum hydrolysatum liquidum)jsou látky, které zklidňují dráždění v krku provázející zánět hrdla.
 
Indikace: Coldrex Broncho Proti Kašli sirup je určen  k úlevě od kašle (průduškový kašel) a k usnadnění  odkašlávání při  akutním zánětu průdušek. Současně zklidňuje dráždivý pocit v krku provázející  zánět hrdla. Je určen pro dospělé a děti od 6 let.
 
Kontraindikace: Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na guaifenesin nebo další složky přípravku, při porfyrii a při myasthenia gravis.
 
Nežádoucí účinky: Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užívání výjimečné. Někdy se mohou objevit po guaifenesinu zažívací obtíže ( nevolnost, zvracení) a kožní vyrážka, které jsou však přechodné a ustoupí, když přípravek přestanete užívat.
V případě, že obtíže přetrvávají nebo se objeví nové příznaky, přípravek dále neužívejte a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
 
Interakce:
Závažné vzájemné reakce léků s guaifenesinem jsou vzácné. K zesílení účinku může dojít při současném podávání tohoto přípravku s léky, které tlumí činnost CNS, s myorelaxancii, antihistaminiky a alkoholem. 

Dávkování a způsob užití:
Dospělí a děti od 12 let: 1 dávka  10 ml se užívá dle potřeby opakovaně každé 2-3 hodiny ( odměrku naplnit ke značce 10 ml). Maximum je 6 dávek během 24 hodin.
Děti od 6 do 12 let:1 dávka  5 ml se podává dle potřeby opakovaně každé 2-3 hodiny
( odměrku naplnit ke značce 5 ml). Maximum je 6 dávek během 24 hodin.  
 
Upozornění:
Přípravek se obvykle podává 7 dnů. V případě, že po 5 dnech u dospělých a 2 dnech u dětí nedojde ke zlepšení příznaků nebo se objevují nové obtíže, poraďte se s lékařem. Během těhotenství a v době kojení je možno přípravek užívat jen po předchozím souhlasu lékaře. Během léčby tímto přípravkem nepijte alkohol. Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost (např. řízení motorových vozidel, práce ve výškách).
Při vykašlávání řídkého hlenu  není podávání přípravku účinné.
 
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 30°C.
 
Varování:
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.  
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:
100 nebo 160 ml sirupu
 
Datum poslední revize:
11.3. 2009

BALENÍ
100 ml, sirup

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Zdroj: www.gsk.cz
 

Parametry
SUKL kód 0054307
Přílohy
Příbalová infomace PDF