Diben DRINK Vanilka 4x200 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu

225

Cena za 1 litr: 1125 Kč

O produktu

Diben DRINK je kompletní vysokokalorická (1,5 kcal/ml) tekutá výživa pro pacienty s diabetem 1. a 2. typu či poruchami glykémie. Nápoj obsahuje cukry vhodné pro diabetiky, s nízkým glykemickým indexem pro lepší kontrolu glykémie. Je vhodný pro pacienty trpící nedostatečným příjmem energie a živin (malnutricí). Lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy. Diben obsahuje vlákninu a omega 3 mastné kyseliny, má nízký obsah laktózy, sodíku a cholesterolu. Je bezlepkový.

Hlavní vlastnosti:

  • vysokokalorická tekutá výživa
  • nutričně kompletní, lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje vlákninu a omega 3 mastné kyseliny
  • má nízký obsah laktózy, sodíku a cholesterolu
  • neobsahuje lepek 

Diben je obzvlášť vhodný pro pacienty:

  • diabetem 1. a 2. stupně
  • poruchami glykémie
  • kteří trpí nedostatečnou výživou

Dávkování

Jako doplněk běžné stravy užívejte 2–3 lahvičky (600–900 kcal) denně. K celkové výživě užívejte 5 lahviček (1500 kcal) denně. Užívejte nejméně po dobu 2 týdnů.

Složení

Voda, mléčná bílkovina, modifikovaný škrob, maltodextrin, rostlinné oleje (řepkový olej, slunečnicový olej), fruktóza, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT), citrát draselný, rybí olej, ochucovadla, emulgátory (E 471, sójové lecithiny), chlorid sodný, cholin-tartarát, regulátory kyselost (E 524), vit. C, sladidla (cyklamát sodný, sacharin sodný), oxid hořečnatý, difosforečnan železitý, síran zinečnatý, vit. E, niacin, kys. pantothenová, chlorid manganatý, síran měd'natý, vit. B2, vit. B1, vit. B6, fluorid sodný, ß-karoten, vit. A, kys. listová, chlorid chromitý, jodid draselný, molybdenan sodný, seleničitan sodný, vit. K1, biotin, vit. D3, vit. B12.

Použití

Před použitím protřepejte. Pijte po malých doušcích mezi hlavními jídly jako svačinu nebo před spaním jako druhou večeři. Nejlépe chutná vychlazený, ale lze ho podávat i při pokojové teplotě nebo ohřát (maximálně na 50° Celsia). Spojte popíjení s oblíbenou činností - např. se čtením novin či sledováním oblíbeného pořadu.

Upozornění

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Uchovávejte při pokojové teplotě. Otevřená balení mohou být uchovávána v chladničce až 24 hodin. Podávat pod lékařským dohledem. Dávkování musí být stanoveno vždy zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta! Vhodné i jako jediný zdroj výživy. Není vhodné pro děti mladší 3 let. Podávat opatrně dětem mladším 6 let. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií. Zajistěte adekvátní přísun tekutin.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.