Dr.Max Ovulation Test 7 ks

Zdravotnické prostředky

NAVÍC IGRÁČEK Lékárnice Při nákupu označených produktů značky Dr.Max v minimální hodnotě 500 Kč získáte NAVÍC IGRÁČKA Lékárnici za 0,01 Kč. Akce se z důvodu legislativního omezení nevztahuje na léčivé přípravky Dr.Max. Akce platí do 31. 10. 2020 nebo do vyprodání zásob. Podmínky akce

Skladem na e-shopu

99

O produktu

Ovulation test je rychlý ovulační test pro sebetestování. Slouží k rychlému vizuálnímu kvalitativnímu stanovení lidského luteinizačního hormonu (LH) ve vzorku moči. Pomáhá spolehlivě předpovědět termín ovulace. 7 testů v jednom balení na 1 cyklus. Citlivost 20 mIU/ml.

Ovulace je uvolnění vajíčka z vaječníku. Vajíčko po uvolnění cestuje vejcovodem. Během této cesty může být oplodněno spermií v intervalu do 24 hodin po ovulaci. Těsně před ovulací tělo vylučuje velké množství luteinizačního hormonu (LH). Tato situace se nazývá „LH vlnou“ a obvykle k ní dochází uprostřed menstruačního cyklu. LH vlna spouští uvolnění vajíčka z vaječníku. Ovulation test je komplexní systém, který pomáhá předpovědět termín ovulace a období nejvyšší plodnosti, kdy dochází nejčastěji k otěhotnění. Ovulační test detekuje LH vlnu v moči, která signalizuje, že k ovulaci dojde během 24–48 hodin.

Otázky a odpovědi:

Mohu použít ovulační test k zabránění početí?

Ne, test není možné používat jako antikoncepci.

Mají alkohol nebo užívané léky vliv na výsledek testu?

Ne, ale měla byste konzultovat s lékařem, pokud užíváte hormonální léky. Také rezidua antikoncepčních přípravků, kojení nebo těhotenství ovlivňují výsledky testu.

Proč nesmím provádět test s první ranní močí?

Zkoušku nemůžete provádět s první ranní močí, neboť je nejvíce koncentrovaná a její testování tak může dát falešně pozitivní výsledek. Jakýkoliv jiný čas je vhodnější. Pro dosažení nejlepšího výsledku doporučujeme odebírat vzorek pokaždé ve stejný čas během dne mezi 10.–20. hodinou.

Má na výsledek testu vliv množství vypitých nápojů?

Vysoký příjem tekutin způsobí naředění moči. Doporučujeme omezit příjem tekutin 2 hodiny před testováním.

Pokud odečtu pozitivní výsledek, kdy je vhodné mít pohlavní styk?

Pokud odečtete pozitivní výsledek, znamená to, že k ovulaci dojde pravděpodobně za 24–48 hodin. To je nejplodnější období, a proto doporučujeme mít pohlavní styk nejdříve za 24 hodin a nejpozději do 48 hodin.

Měla jsem pozitivní výsledek a nechráněný pohlavní styk v uvedeném období, ale neotěhotněla jsem. Proč?

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují Vaši schopnost otěhotnět. Je běžné, že zdravé páry dosáhnou otěhotnění až za několik měsíců. Jestliže jste neotěhotněla první měsíc, pokračujte prosím s používáním testu i nadále. Pokud neotěhotníte za 3–4 měsíce, doporučujeme Vám a Vašemu partnerovi konzultovat celou věc s Vaším lékařem.

Použití

Podle délky menstruačního cyklu zjistíte, kdy začít s testováním (viz. tabulka v příbalovém letáku). Provádějte test každý den ve stejnou dobu. Vyjměte testovací proužek z ochranné fólie. Do vzorku moči namočte testovací proužek po vyznačenou rysku na 5 vteřin. Položte na nesavý povrch a počkejte, dokud se neobjeví růžové proužky. Výsledek odečítejte po 3 až 10 minutách. Nečtěte výsledky po více než 15 minutách.

  • pozitivní výsledek– vaše ovulace buď probíhá nebo nastane v příštích 24-48 hodinách, objeví se dva zřetelné růžové proužky (testovací čárka (T) je stejné nebo tmavší barvy než kontrolní čárka (C))
  • negativní výsledek– ovulace zatím neprobíhá, objeví se jeden růžový proužek (testovací čárka (T) je světlejší než kontrolní čárka (C), nebo se neobjeví vůbec), pokračujte v testování další den
  • neplatný výsledek– neobjeví se žádná čárka