Dr.Max Pregnancy Test Comfort 1 ks

Zdravotnické prostředky

Skladem na e-shopu

79

O produktu

Pregnancy Test Comfort je rychlý těhotenský test pro sebetestování. Slouží k rychlému vizuálnímu kvalitativnímu stanovení lidského choriového gonadotropinu (hCG) ve vzorku moči. Pomáhá včasné detekci těhotenství.

  • Výsledek do 5 minut kdykoliv během dne.
  • Jedna testovací tyčinka v balení pro včasnou detekci těhotenství.
  • Citlivost 10 mlU/ml.

Lidský choriový gonadotropin (hCG) je hormon vylučovaný placentou krátce po oplodnění. Koncentrace hCG rychle vzrůstá a vrcholí během 10.-12. týdne těhotenství.

U zdravých netěhotných žen a zdravých mužů se očekává negativní výsledek. Zdravé těhotné ženy mají v moči a vzorku séra přítomný hormon hCG. Množství hCG se velmi mění s gestačním věkem a mezi jednotlivými ženami. Pregnancy Test Comfort má analytickou citlivost 10 mlU/ml, a je schopen detekovat těhotenství již 1. den po vynechání menstruace.

Otázky a odpovědi:

Očekávám-li, že bych mohla být těhotná, jak brzy mohu použít těhotenský test?

Test můžete použít již první den po vynechání menstruace.

Vadí, pokud je velký rozdíl mezi kontrolními proužky dvou testů?

Ne, rozdílné zabarvení kontrolních proužků neovlivňuje výsledek testu.

Musím provádět test s první ranní močí?

Zkoušku můžete provést kdykoliv během dne, nicméně první ranní moč obsahuje obvykle nejvyšší hladinu hCG.

Jak se dozvím, že test proběhl správně?

Barevný proužek, který se objeví v oblasti (C) Vám říká, že test proběhl správně a s odpovídajícím množstvím moči.

Může se výsledek testu odečítat po uplynutí více než 5 minut?

Ne, výsledky je potřeba odečíst do 5 minut. Ačkoliv pozitivní výsledek se nemusí změnit ani po několika dnech, negativní výsledek se může změnit na falešně pozitivní již po několika minutách od ukončení testování. To může vést k nesprávné interpretaci výsledků.

Co mám dělat, pakliže test ukáže, že nejsem těhotná?

Znamená to, že hormon hCG nebyl ve Vaší moči detekován a pravděpodobně nejste těhotná. Pakliže se nedostaví Vaše menstruace do jednoho týdne po předpokládaném datu, opakujte test s novým proužkem. Pokud bude výsledek testu opět „Nejste těhotná“, doporučujeme navštívit lékaře.

Použití

Test můžete provádět kdykoliv během dne, nicméně se doporučuje se odebírat ranní moč, neboť obecně obsahuje nejvyšší koncentraci hCG. Vyjměte testovací tyčinku z obalu. Vložte absorpční část tyčinky do proudu moči minimálně 5 vteřin. Nasaďte víčko na absorpční špičku a položte testovací tyčinku na rovnou plochu vyhodnocovacím okénkem nahoru. Vyčkejte, dokud se neobjeví růžové proužky. Výsledek odečítejte do 5 minut. Nečtěte výsledky po více než 5 minutách.

  • pozitivní výsledek– jste těhotná, objeví se dva zřetelné růžové proužky, jeden v testovací oblasti (T) a druhý v kontrolní oblasti (C), mohou mít různou intenzitu
  • negativní výsledek– nejste těhotná, objeví se jeden růžový proužek v kontrolní oblasti (C)
  • neplatný výsledek– neobjeví se žádná čárka