Dr.Max Lotion proti vším a hnidám 120 ml + hřeben

Zdravotnické prostředky

199

O produktu

Před použitím čtěte pozorně návod k použití.

Veš dětská je bezkřídlý hmyz, který žije pouze ve vlasech lidí, nejčastěji dětí ve věku 6–15 let. Živí se výhradně krví, kterou saje několikrát denně. Vši mají nohy opatřeny silnými drápy, jimiž se pevně přidržují vlasů. Samička klade vajíčka, zvané hnidy, které přilepuje pevným tmelem na vlasy těsně u pokožky. Z hnid se již za 7 dní vylíhnou larvy vší, které začínají ihned bodat a sát krev. K přenosu vší dochází při blízkém kontaktu s napadenou osobou, nejčastěji mezi rodinnými příslušníky, sourozenci, spolužáky. Přítomnost vší se projevuje nadměrným svěděním hlavy nebo lechtáním, způsobeným prolézáním vší mezi vlasy. Celý vývoj vší proběhne za 17–25 dní, samičky se dožívají až 5 týdnů a za tuto dobu každá naklade 50–150 vajíček. Spolehlivým důkazem zavšivení je nález živých vší při vyčesání nejlépe hustým kovovým hřebenem nebo při prohlídce vlasů. Hnidy se vyskytují nejčastěji na vlasech za ušima, na spáncích a na zátylku. Veš dětská vzdoruje všem běžným hygienickým prostředkům. K odstranění vší je nutné používat přípravky k tomu určené.

LOTION proti vším a hnidám přípravek na bázi silikonů. Silikony, především dimethicony, jsou látky obecně široce využívané v kosmetických přípravcích. Po místní aplikaci nebyly pozorovány žádné dráždivé účinky na kůži. Charakter a mechanismus účinku LOTIONU je čistě fyzikální, nepůsobí farmakologickým účinkem. Vzhledem k tomu, že přípravek neobsahuje insekticidy, nevzniká na přípravek rezistence a mohou jej používat i těhotné a kojící ženy a děti od 3 let. LOTION je zdravotnický prostředek k lokální aplikaci na pokožku hlavy a vlasy pro odstranění vši dětské (Pediculus capitis) a zabránění rozvoje hnid.

LOTION je směs olejů – syntetických a přírodních, obsahuje silikonový olej, mandlový olej a vitamin E.

Jak LOTION používat?

  1. Před zahájením aplikace zkontrolujte přítomnost vší ve vlasech všech členů rodiny. Je nutné ošetřit všechny osoby, u kterých se výskyt vší prokázal, během jednoho dne, aby se zabránilo opakovanému přenosu.
  2. Před zahájením aplikace přikryjte ramena ošetřované osoby ručníkem.
  3. Odšroubujte uzávěr aplikátoru. Roztok nanášejte rovnoměrně na vlasy od čela k vrcholu hlavy, a od vrcholu hlavy k uším a zátylku. Potřebné množství roztoku závisí na typu a délce vlasů. Pro vlasy na ramena je spotřeba 30–50 ml LOTIONU.
  4. LOTION naneste na vlasy a vlasovou pokožku v dostatečném množství. Vmasírujte jej od kořínků ke konečkům vlasů. Nechte působit 15 minut. Při větším zavšivení je možné nechat působit až dvojnásobnou dobu.
  5. Přípravek LOTION smyjte šamponem, na který jste zvyklí, a důkladně opláchněte teplou vodou. Na delší vlasy se doporučuje použít kondicioner. Učešte vlasy obyčejným hřebenem a rozdělte je na prameny široké asi 1 cm. Jednotlivé prameny pročesávejte opakovaně přiloženým kovovým hřebenem, abyste odstranili mrtvé vši a hnidy. Pročesávejte vlasy tak, abyste začínali co nejblíže vlasovým kořínkům. Oddělte prameny, které jsou již zbavené hnid od nepročesaných. Hřeben umyjte po každém použití teplou vodou a mýdlem. Aplikaci opakujte po 9–10 dnech k odstranění nově vylíhlých vší.
  6. Vyperte všechno oblečení, přikrývky a použité ručníky při teplotě 60 stupňů. Vydezinfikujte všechny hřebeny a kartáče apod. Vysajte nebo vytřete podlahu. Pytel z vysavače odstraňte.

Přípravek mohou používat dospělí, těhotné a kojící ženy a děti od 3 let.

Složení: Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil.

Upozornění: Pouze k vnějšímu použití. V případě požití výrobku ihned vyhledejte lékaře. Nepoužívá se na poraněnou kůži a při přecitlivělosti na některou ze složek přípravku. V případě výskytu nežádoucích účinků kontaktujte ihned lékaře. Přípravek se nesmí dostat do očí. Pokud se dostane do očí, vyplachujte důkladně studenou vodou.

Skladování: Skladujte při pokojové teplotě. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepoužívejte po uplynutí data spotřeby, uvedeném na obalu

Obsah balení: Roztok v lahvičce s aplikátorem + kovový hřeben. Objem: 120 ml.

Výrobce:

Dr. Max Pharma s.r.o., Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1