Zdravotnické prostředky

Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 80 ml

Značka: EUCERIN
Produktová řada: Sun
5.0
 • Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 80 ml je zdravotnický prostředek pro prevenci i doplňkovou léčbu aktinické keratózy. Velmi vysoká ochrana v celém UV spektru.
Při nákupu 2 ks sleva 30% Při nákupu 2 kusů vybraných produktů značky Eucerin v libovolné kombinaci získáte slevu 30 %. Akce platí do 30. 9. 2023 nebo do vyprodání zásob.
769

O produktu: Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 80 ml

50126831

Úvod

Hledáte vysokou ochranu proti slunci, abyste předešli aktinické keratóze? Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 80 ml je zdravotnický prostředek pro prevenci i doplňkovou léčbu aktinické keratózy. Aktinická keratóza je kožní onemocnění, které může předcházet nemelanomové rakovině kůže. Jednou z hlavních příčin vzniku tohoto stavu je poškození kůže UV zářením. Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 zanechává na pokožce ochranný film s UV filtry, které absorbují, odrážejí a rozptylují sluneční záření. Poskytuje pokožce velmi vysokou ochranu v celém UV spektru. Lehký fluid je vhodný pro každodenní a opětovné použití za slunečných dní venku nebo při intenzivních činnostech. Se správnou ochranou proti slunci si v klidu můžete užívat života venku.

Výsledek:

 • prevence aktinické keratózy a nemelanomové rakoviny kůže
 • doplňková léčba aktinické keratózy
 • SPF 100 poskytuje velmi vysokou ochranu před UVB a UVA zářením
 • certifikovaný zdravotnický prostředek
 • lehká textura se snadno nanáší

Složení

AQUA, ALCOHOL DENAT, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE-DICAPRATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, DISTARCH PHOSPHATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, HOMOSALATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, TITANIUM DIOXIDE - NANO, SILICA DIMETHYL SILYLATE, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED RAPESEED OIL, STEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, SILICA, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, ACRYLATES-C10-30-ALKYL-ACRYLATE-CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, SODIUM CHLORIDE, PHENOXYETHANOL, 1-2-HEXANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, EDTA.


Použití

Používejte pouze na čistou a neporušenou pokožku. Nanášejte každé ráno na postižené oblasti. Používejte dostatečné množství (2 mg / cm2). V případě vystavení pokožky přímému slunečnímu záření aplikaci opakujte každé 2 hodiny, aby byla zachována původní ochrana. Aplikaci opakujte zejména po koupání, při nadměrném pocení nebo po osušení ručníkem. Nedostatečné množství výrazně snižuje úroveň ochrany. Pro optimální prevenci je nutné každodenní a pravidelné používání po celý rok. Před nanesením kosmetických přípravků (make-up, podkladová kosmetika) nejprve použijte Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 a před nanesením dalších přípravků počkejte, až se zcela vstřebá.

Aplikujte důkladně

Zajistěte, aby všechny exponované oblasti získaly ochranu, kterou potřebují. Některé části těla lze snadno opomenout. Nezapomeňte na uši, zadní část krku, záda a ramena, zadní část paží, ruce a nohy a oblasti na okrajích plavek. Výzkum společnosti Eucerin* naznačuje, že v průměru je přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla často vystaveno slunečním paprskům bez jakékoli ochrany. Je proto důležité neopomenout žádnou oblast.

Používejte dostatečné množství

Je důležité používat dostatečné množství přípravku, což jsou 2 mg na cm2 pokožky, a v pravidelných intervalech jej znovu aplikovat. Prstem můžete zhruba změřit, kolik potřebujete.  Další podrobnosti najdete v pokynech na příbalové informaci.

Délka prstu odpovídá zhruba dvěma gramům produktu 

 • tvář: ½ délky prstu asi 1 g
 • krk: ½ délky prstu asi 1 g
 • skalp: délka 1 prstu asi 2 g
 • výstřih: ½ délky prstu asi 1 g
 • na předloktí: asi 1 prst 2 g
 • na hřbet ruky: ½ délky prstu asi 1 g

Upozornění

Vyvarujte se kontaktu s očima a sliznicemi. V případě náhodného zasažení očí vypláchněte vlažnou vodou a pokud příznaky přetrvávají, kontaktujte lékaře. Neaplikujte na popraskanou pokožku nebo otevřené rány. U pacientů podstupujících farmakologickou nebo chirurgickou léčbu aktinické keratózy by měla být aplikace Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 zahájena, jakmile jsou léze uzavřeny / uzdraveny a podle doporučení lékaře. Nejsou k dispozici žádné informace o použití přípravku Eucerin SUN Actinic Control MD SPF100 pro kojence, děti a těhotné nebo kojící ženy. Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, i když jste použili přípravek na ochranu proti slunečnímu záření. Nevystavujte kojence a malé děti přímému slunci. Žádný opalovací přípravek neposkytuje 100% ochranu proti slunečnímu záření.

*Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016 o používání sluneční ochrany u vzorku 52 (29 žen, 23 mužů).

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.