Femibion 1 s vitaminem D3 30 tablet

Doplněk stravy

285

Cena za 1 kus(tbl): 10 Kč

O produktu

Vitaminy, foláty a jód pro Vás i Vaše miminko. Přípravek Femibion 1 s vitaminem D3 je určen ženám plánujícím těhotenství a těhotným do konce 12. týdne těhotenství. V tomto období je důležité doplňovat především foláty (Metafolin® & kyselina listová), vitamin D3 a jód.

  • Kyselina listová se významně podílí na dělení buněk, krvetvorbě a přispívá k růstu zárodečných tkání včetně placenty. Placenta pak zprostředkovává přenos živin k nenarozenému dítěti.
  • Metafolin je biologicky aktivní formou folátu, kterou tělo využije lépe než podanou kyselinu listovou.
  • Vitamin D se v uplatňuje při dělení buněk. Je důležitý pro udržení normálního stavu kostí a zubů, a to nejen v průběhu těhotenství. Přispívá také k normální funkci imunitního systému.
  • Vitamin C přispívá ke zdravé imunitě.
  • Jód je důležitý pro tvorbu hormonů štítné žlázy a její správnou funkci.
  • Vitaminy B1, B2 a biotin přispívají k udržení normálního energetického metabolismu a normální funkce nervového systému.
  • Vitaminy B6, B12, niacin a kyselina pantothenová pomáhají snižovat míru únavy a vyčerpání.
  • Vitamin E pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem.

Dávkování

Užívejte 1 tabletu denně nejlépe během hlavního jídla nebo po jídle. Zapijte dostatečným množstvím vody.

Složení

Folát 800 µg (z toho kyselina listová 400 µg (200 % RHP), L-metylfolát 416 µg (200 % RHP-odpovídá 400 µg kyseliny listové), vitamin C 110 mg (138 % RHP), niacin 15 mg NE (94 % RHP), vitamin E 13 mg alfa-TE (108 % RHP), kyselina pantothenová 6 mg (100 % RHP), vitamin B6 1,9 mg (136 % RHP), vitamin B2 1,6 mg (114 % RHP), vitamin B1 1,2 mg (109 % RHP), jód 150 µg (100 % RHP), biotin 60 µg (120 % RHP), vitamin D 20 µg (400 % RHP) a B12 3,5 µg (140 % RHP) v jedné tabletě.

RHP ………….. referenční hodnota příjmu.

Plnidlo mikrokrystalická celulóza, L-askorban vápenatý (vitamín C), DL-alfa-tokoferol-acetát, plnidlo maltodextrin a modifikovaný kukuřičný škrob, nikotinamid, leštící látka hydroxypropylcelulóza a hydroxypropylmethylceluóza, D-pantothenan vápenatý, biotin, barvivo oxid titaničitý, kyanokobalamin, protispékavá látka magnesium stearát, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, riboflavin, thiamin monohydrát, zvlhčovadlo glycerol, kalcium-L-metylfolát (Metafolin), kyselina listová, cholekalciferol, barvivo oxid železitý.

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí.