France Lait 3 Mléčná výživa 400 g

Výživa pro malé děti

Pokračovací mléčná výživa s vanilkovou příchutí. Je určena pro malé děti od ukončeného 12. měsíce do 3 let a vhodně doplňuje smíšenou stravu.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50118058

Pokračovací mléčná výživa s vanilkovou příchutí. Je určena pro malé děti od ukončeného 12. měsíce do 3 let a vhodně doplňuje smíšenou stravu. Obsah proteinu 2,0 g/100 ml je nižší než u kravského mléka. Poměr bílkovin kasein/syrovátka: 60/40 dítě dostatečně zasytí. Obsahuje 13 vitamínů, 11 minerálů a 2 esenciální mastné kyseliny: kyselina linolovou a α-linolenovou.

Hlavní vlastnosti:

 • obsahuje vápník, fosfor a vitamín D, které jsou potřebné pro normální růst a vývoj kostí dětí
 • železo přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí, schopnosti poznávat a učit se
 • kyselina linolová a α-linolenová jsou potřebné pro správný růst a vývoj dětí*

Složení

Částečně odstředěné mléko, rostlinné tuky (palmový, sójový, kokosový, slunečnicový), maltodextrin, syrovátkové bílkoviny, laktóza, fruktooligosacharidy, fruktóza, minerály (uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, síran hořečnatý, hydroxid sodný, glukonan železnatý, síran zinečnatý, glukonan měďnatý, glukonan manganatý, jodid draselný), sójový lecitin, vitamíny (A, D3, C, E, K1, B1, B2, B6, PP, kyselina listová, kyselina pantotenová, biotin, B12), vanilínová aroma, výtažek s vysokým obsahem tokoferolů.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do hrnečku.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do hrnečku s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete hrneček a důkladně protřepejte tak, aby se prášek důkladně rozpustil.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Tabulka dávkování

1 zarovnaná odměrka France Lait 3 (4,5 g) na 30 ml převařené vody (13,5 %). Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

voda (ml)

odměrky

lahev/den

1-3 roky

210

7

2-3

 

Upozornění

Potravina je vhodná pro výživu malých dětí od ukončeného 12. měsíce. France Lait 3 Mléčná výživa má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

*Příznivý účinek se dosáhne při denním přívodu 1 % z celkového energetického obsahu u kyseliny linolové a 0,2 % z celkového energetického obsahu u kyseliny kyselina α-linolenové.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.