France Lait LF Mléko bez laktózy 400 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely určená kojencům s intolerancí laktózy nebo při menších zažívacích problémech. Vhodné od narození.

Produkt ještě není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

189

Cena za 100 g: 47 Kč

Dočasně nedostupné

O produktu

50118060

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely určená kojencům s intolerancí laktózy nebo při menších zažívacích problémech. Je vhodná jako jediný zdroj výživy od narození až do 6 měsíců – období, kdy dochází k zpestřování stravy a dále jako doplněk smíšené výživy. France Lait AR Mléko bez laktózy se používá na doporučení dětského lékaře. Neobsahuje laktózu, ale 100% maltodextrin. Nedoporučuje se dětem, které trpí galaktosémií.


Složení

Maltodextrin, rostlinné tuky (kokosový, sójový, palmový, slunečnicový), syrovátkové bílkoviny (z mléka), kaseinát vápenatý (z mléka), minerály (uhličitan vápenatý, fosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, pyrofosforečnan železitý, uhličitan hořečnatý, chlorid sodný, síran zinečnatý, jodid draselný, glukonan manganatý, glukonan měďnatý, seleničitan sodný), emulgátor: sójový lecitin, vitamíny (A, D3, K1, C, B1, B2, PP, B5, B6, biotin, kyselina listová, B12), cholin, taurin, inositol, L-karnitin, antioxidant: extrakt s vysokým obsahem tokoferolů.

Použití

  • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
  • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a důkladně protřepejte ve svislé poloze tak, aby se prášek důkladně rozpustil.
  • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
  • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
  • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
  • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
  • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Tabulka dávkování

1 zarovnaná odměrka France Lait LF (4,5 g) na 30 ml převařené vody (13,5 %). Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

voda (ml)

odměrky

lahev/den

1-2 týdny

60

2

7

3-6 týdnů

90

3

6

2 měsíce

120

4

6

3 měsíce

150

5

5

4 měsíce

180

6

5

5 měsíců

210

7

4

6 měsíců

210

7

3-4

7-12 měsíců*

240

8

2-3

*jako doplněk pestré stravy

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.