France Lait PREMIUM COMFORT 2 Pokračovací výživa 400 g

Kojenecká výživa pokračovací

Pokračovací kojenecká mléčná výživa od ukončeného 6. měsíce do 1 roku dítěte se zahuštěným složením a probiotiky. Je vhodná při ublinkávání, kolice, zácpě nebo nadýmání.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50118057

Pokračovací kojenecká mléčná výživa pro kojence od ukončeného 6. měsíce do 1 roku pro plynulý přechod ke smíšené stravě. Zahuštěné složení s probiotiky je vhodné při menších těžkostech při trávení například při ublinkávání, kolice, zácpě nebo nadýmání. Mateřské mléko je tou nejlepší výživou, kterou můžete svému děťátku dát. Díky němu dostává dítě nejen dostatek živin a tekutin, ale také vitamíny, minerální látky a látky podporující imunitu. Pokud dítě nemůže být kojeno, kojenecká mléčná výživa France Lait 2 PREMIUM COMFORT může mateřské mléko doplnit nebo jej nahradit. Má stejný poměr bílkovin kasein/syrovátka jako mateřské mléko: 40/60. Obsahuje 13 vitamínů, 12 minerálů a 2 esenciální mastné kyseliny: kyselina linolovou a α-linolenovou.

Hlavní vlastnosti:

 • zahuštěné složení s probiotiky
 • vhodné při ublinkávání, kolice, zácpě nebo nadýmání
 • obsahuje vápník, fosfor a vitamín D, které jsou potřebné pro normální růst a vývoj kostí dětí
 • železo přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí, schopnosti poznávat a učit se
 • kyselina linolová a α-linolenová jsou potřebné pro správný růst a vývoj dětí*

Složení

Částečně odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka (z mléka), rostlinné tuky (palmový, sójový, kokosový, slunečnicový), předželatinovaný kukuřičný a bramborový škrob, maltodextrin, syrovátkové bílkoviny (z mléka), fruktooligosacharidy (< 0,8 g/100 ml), minerály (uhličitan vápenatý, chlorid vápenatý, síran hořečnatý, chlorid hořečnatý, hydroxid vápenatý, mléčnan železnatý, síran zinečnatý, glukonan měďnatý, seleničitan sodný, glukonan manganatý, jodid draselný), vitamíny (retinol acetát, cholekalciferol, D-L-alfa tokoferol acetát, fytomenadion, askorban sodný, tiamin mononitrát, riboflavin, nikotinamid, D-pantotenát vápenatý, pyridoxin hydrochlorid, biotin, kyselina pteroylmonoglutamová, kyanokobalamin), emulgátor: sójový lecitin, cholin chlorid, inositol, L-karnitin, antioxidant: extrakt s vysokým obsahem tokoferolů.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a důkladně protřepejte ve svislé poloze tak, aby se prášek důkladně rozpustil.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Tabulka dávkování

1 zarovnaná odměrka France Lait Comfort 2 (4,5 g) na 30 ml převařené vody (13,5 %). Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

voda (ml)

odměrky

lahev/den

6 měsíců

180

6

4

7-12 měsíců

210

7

3

 

Upozornění

Potravina je vhodná pouze pro výživu kojenců starších šesti měsíců. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a doporučení uvedená na obale. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

*Příznivý účinek se dosáhne při denním přívodu 1 % z celkového energetického obsahu u kyseliny linolové a 0,2 % z celkového energetického obsahu u kyseliny kyselina α-linolenové.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.