GS Ovultest 3v1 3 ks

Zdravotnické prostředky

Skladem na e-shopu

O produktu

GS Ovultest 3v1 vám umožňuje spolehlivě zjistit plodné dny a zvýšit tak pravděpodobnost otěhotnění. Luteinizační hormon (LH) se vytváří v podvěsku mozkovém a u žen v plodném věku slouží k vyvolání ovulace – uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. K tomu dochází přibližně dva týdny před pravidelným menstruačním krvácením. V tomto okamžiku je nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění po nechráněném pohlavním styku – tzv. plodné dny.

Použití:

Test provádějte při běžné pokojové teplotě. Odeberte moč do čisté nádobky. Ponořte proužek absorpční částí do vzorku moči. Proužek neponořujte do moči nad vyznačenou linku MAX. Po 10 sekundách proužek vyjměte a položte jej na vodorovný, suchý a čistý povrch. Výsledek odečtěte nejpozději do 10 minut.

Vyhodnocení testu

  • Pozitivní výsledek: Objeví se barevný (růžový nebo fialový) testovací i kontrolní proužek. Testovací proužek je buď stejně intenzivně zabarven jako kontrolní proužek, nebo je tmavší. Tento výsledek ukazuje vzestup hladiny LH a předznamenává ovulaci, tedy nejvhodnější čas pro početí. Nejvyšší šanci na otěhotnění máte v následujících 24–48 hodinách.
  • Negativní výsledek: Kontrolní proužek je růžový nebo fialový. Testovací proužek se buď vůbec neobjevil, nebo je světlejší než kontrolní proužek. Ke zvýšení hladiny hormonu LH ještě nedošlo. Proveďte test s novým proužkem následující den ve stejnou dobu.
  • Neplatný výsledek: Neobjevil se růžový nebo fialový proužek v kontrolní oblasti. Test neproběhl správně a je potřeba jej zopakovat s novým proužkem.