Hipp AR Speciální kojenecká výživa 500 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren

385

Cena za 100 g: 77 Kč

O produktu

Speciální kojenecká výživa při častém ublinkávání pro kojence od narození do ukončeného 6. měsíce. Mnoho miminek po jídle při říhnutí ublinkne trochu potravy. To je zcela normální, a pokud je Vaše miminko spokojené, roste a prospívá, nemělo by Vás to znepokojovat. Jestliže však Vaše dítě ublinkává často, řešením může být Speciální kojenecká výživa HiPP AR. Obsahuje přídavek vysoce kvalitního karubinu (svatojánský chléb). Díky tomuto přírodnímu zahušťovadlu je tato výživa výjimečně hutná, a zůstane proto v žaludku. Toto je základní dietní doporučení při ublinkávání.

Složení

Odtučněné mléko, produkt mléčné syrovátky, rostlinné oleje (palmový olej*, řepkový olej, slunečnicový olej), maltodextrin, zahušťovadlo karubin (mouka ze svatojánského chleba), laktóza (z mléka), hydrogenuhličitan vápenatý, oleje s obsahem LCP1 (rybí olej, olej z Mortierella alpina), chlorid vápenatý, vápenaté soli kyseliny orthofosforečné, L-tyrosin, chlorid draselný, L-askorbát sodný + L-askorbyl-6-palmitát (vitamín C), L-phenylalanin, L-tryptophan, síran zinečnatý, síran železnatý, stabilizátor kyselina mléčná, uhličitan hořečnatý, přírodní kultury mléčného kvašení (Lactobacillus fermentum hereditum®)2, nikotinamid, chlorid sodný, retinylacetát (vitamín A), DL-alfa-tokoferylacetát (vitamín E), D-pantotenát vápenatý, komplex mědi a lysinu, thiamin hydrochlorid (vitamín B1), pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), riboflavin (vitamín B2), jodičnan draselný, síran manganatý, kyselina listová, fytomenadion (vitamín K), selenan sodný, cholekalciferol (vitamín D), D-biotin, kyanokobalamin (vitamín B12). Vztahuje se k sušenemu stavu. 1 polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem 2 Lactobacillus fermentum hereditum CECT5716. * z certifikovaného trvale udržitelného hospodářství. Alergeny: mléko, rybí olej.

Použití

  • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Vodu nechte vychladnout na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
  • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Odměrku lehce naplňte práškem a zarovnejte o hranu uvnitř boxu. Odměřené množství přidejte do láhve. Dodržujte doporučenou teplotu, aby nedošlo k poškození přírodních kultur mléčného kvašení (Laktobacily).
  • Láhev uzavřete a důkladně protřepejte. Přidejte zbytek vody a opět několikrát důkladně protřepejte.
  • Obnovené mléko zchlaďte na teplotu vhodnou k pití (cca 37 °C).
  • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
  • Připravujte výživu před každým krmením čerstvou. Zbytky znovu nepoužívejte.
  • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
  • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
  • Otevřený obal ihned po odebrání výrobku dobře uzavřete, uchovávejte v suchu při pokojové teplotě a zamezte kolísání teplot. Obsah spotřebujte do 3 týdnů od otevření obalu.
  • Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.

Tabulka dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 

Věk  Počet porcí/den Množství připravené výživy Množství vody Počet odměrek
1. - 2. týden 5-7 70 ml 60 ml 2
3. - 4. týden 5-7 100 ml 90 ml 3
5. - 6. týden 5-6 135 ml 120 ml 4
7. - 8. týden 5 170 ml 150 ml 5
3. - 4. měsíc 5 200 ml 180 ml 6
od uk. 4.měsíce 5 235 ml 210 ml 7

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Potravina pro zvláštní lékařské účely. Používejte Speciální kojeneckou výživu HiPP AR pod lékařským dohledem. Hipp AR je nutričně kompletní počáteční mléčná výživa v prášku, která je vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození do doby zavedení vhodných příkrmů. Jakékoliv pochyby a dotazy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou.