844 909 909|info@drmax.cz

Ixoderm Vetri 10ml

Ixoderm Vetri 10ml

50082615
Veterinární přípravek
279 Kč

Přípravek na bezpečnou likvidaci přisátých klíšťat u zvířat.

Podrobné informace o produktu

Unikátní formule přípravku Ixoderm Vetri vychází z originálních poznatků týkajících se rizik vznikajících během odstraňování klíšťat a přípravek svými účinky pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. Přípravek plně vyhovuje předpokladům nutnosti rychlého zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte.

Prvním a zásadním účinkem přípravku je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky).

Současným účinkem přípravku je bezprostřední dezinfekce povrchu klíštěte, okolí ranky, přímého okraje ranky a dále rychlý prostup dezinfekčního prostředku okolím ústního ústrojí (hypostomu) klíštěte jednak do ranky a následná penetrace dezinfekční látky do tkání ve vnitřním okolí ranky a současný prostup dezinfekčního prostředku do vnitřku ústního ústrojí (hypostomu) klíštěte a do jeho dalších vnitřních částí.

Dalším dosaženým účinkem přípravku Ixoderm Vetri je narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která se vytvořila kolem hypostomu a jíž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází k šetrnému a spolehlivému usmrcení klíštěte. Po zaschnutí samotné substance dochází k její krystalizaci a následnému oddrolení ze srsti společně k klíštětem během volného pohybu zvířete.

Způsob aplikace:

Aplikovat pomocí tuby jednu až tři kapky na přisáté klíště tak, aby došlo k jeho úplnému pokrytí a po 2-5 minutách klíště odstranit.

Obsah: 10ml

Parametry produktu

EAN 8594160560273

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.