Jenamazol 2% vag.crm.20g+aplikátor

Jenamazol 2% vag.crm.20g+aplikátor

50009179
Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
115 Kč Dostupnost na e-shopu:
Skladem na e-shopu

Jenamazol 2% vaginální krém je určen k léčbě gynekologických zánětů, k léčbě infekcí pochvy a zánětu žaludu pohlavního údu u dospělých a dívek od 12 let.

Podrobné informace o produktu

Jenamazol 2% vaginální krém se používá u žen k léčbě vaginálních mykóz a zánětů pochvy, které se projevují svěděním a zarudnutím v oblasti pochvy a vulvy, pálením a zduřením tkání často provázené žlutobílým výtokem většinou bez zápachu. Dále mohou přípravek Jenamazol 2% používat muži k léčbě zánětu žaludu pohlavního údu (balanitida), který se projevuje zarudnutím, svěděním a páchnoucím výtokem z předkožkového vaku. Vaginální krém Jenamazol je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Jak se přípravek Jenamazol 2% používá:

Při zánětu pochvy se obsah 1 aplikátoru vaginálního krému zavádí každý večer 3 po sobě následující dny do pochvy. Třídenní aplikace je obvykle dostačující. Při zánětu vulvy u žen a zánětu žaludu u mužů se krém nanáší v tenké vrstvě na postižené oblasti 2-3x denně, obvykle 1-2 týdny. Přípravek se nesmí používat u dívek do 12 let. K prevenci opakované infekce je nutné léčit současně i sexuálního partnera.

Složení:

Léčivou látkou je clotrimazolum 20 mg v 1 g vaginálního krému, obsah aplikátoru (asi 5 g krému) odpovídá clotrimazolum 100 mg.

Pomocnými látkami jsou sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol, čištěná voda.

Upozornění:

Může snížit bezpečnost antikoncepčních metod, např. při užití spermicidních přípravků, kondomu nebo pesaru.

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

Značka Jenamazol Způsob užití Vnější
Pro koho Od 12 let Farmakoterapeutická skupina antimykotika, gynekologika
SUKL 100170 EAN 908120

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.