Dovolená na horách (67)

Řadit
Filtry výpisu
Dr.Max Magnesium Sticks 400 mg 30 sáčků

30 sáčků

Doplněk stravy

Jednotlivě balené sáčky pro přímé použití s obsahem hořčíku, který je důležitý pro energii a svaly, obohacené o vitaminy B1, B6, B12 a vitamin C. S příchutí citrónu.

3 za 2
Dr.Max Kids Gummies Magnesium B6 180 g

180 g

Doplněk stravy

Chutné želatinové bonbony se 4 ovocnými příchutěmi s obsahem hořčíku, vitaminu B6 a vitaminu C, které pomáhají snížit míru únavy a vyčerpání. Pro děti od 3 let.

Dr.Max Islandský lišejník bylinné pastilky 36 pastilek

bylinné pastilky 36 pastilek

Doplněk stravy

Bylinné pastilky s extraktem z islandského lišejníku doplněné vitaminem C, který napomáhá správné funkci imunitního systému. Pro dospělé a děti od 3 let.

BEBELO Wet wipes vlhčené ubrousky 80 ks

vlhčené ubrousky 80 ks

Péče o dítě

Jemné ubrousky pro nejmenší. Se zklidňujícím panthenolem. Neutrální pH.
Dr.Max Nogrip 500 mg/200 mg/25 mg 14 sáčků

14 sáčků

Registrovaný léčivý přípravek

Nogrip se užívá k úlevě od příznaků spojených s nachlazením, chřipkou a infekcí horních cest dýchacích u dospělých a dospívajících od 15 let.

Dr.Max Loperamid 2 mg 20 tobolek

20 tobolek

Registrovaný léčivý přípravek

Zahušťuje stolici a snižuje její četnost, pomáhá při náhle vzniklém a krátkodobém průjmu. Přípravek mohu užívat dospělí, dospívající a děti od 6 let.

Dovolená na horách

Dovolená na horách

Letošní dovolená bude jiná, o tom není pochyb. Místo exotických destinacích většina z nás stráví letní volno v Čechách. Milovníci cestování však nemusejí litovat. Žijeme v nádherné zemi, a pokud se jedná o přírodní krásy či kulturní památky, máme z čeho vybírat. Jednou z variant pro letošní prázdniny je dovolená na horách. Co všechno přibalit do cestovní lékárničky na hory, aby vás nic nezaskočilo?

Dobré boty jsou základ

Letní dovolená na horách, to jsou hlavně výlety, túry, během nichž se konečně nadechneme čerstvého vzduchu a pokocháme se překrásnými výhledy. Základem pro to, abyste si výlet na horách náležitě užili, je vhodná obuv. Boty na hory byste měli mít pořádně vyšlápnuté, jinak hrozí riziko otlaků a puchýřů. A všichni víme, že dojít několik kilometrů v terénu s puchýřem na patě není žádná zábava. Proto by v batůžku na výšlap neměly chybět náplasti na puchýře (elastické, voděodolné, hypoalergenní,…).

Horské sluníčko má sílu

Na horách je také třeba myslet na ochranu před sluncem. Intenzita slunečního záření je ve vyšší nadmořské výšce velmi silná, a proto je třeba se před sluncem chránit pomocí vhodných přípravků na opalování (vyšší ochranný faktor SPF 30 až 50, podobně jako u moře.) Jemnou dětskou pokožku chraňte pomocí opalovacích přípravků vyvinutých speciálně pro děti. Nezapomeňte ani na ochranu rtů – mějte po ruce např. jelení lůj s ochranným faktorem. Pokud vás horské sluníčko přece jen svou intenzitou zaskočí, pak zarudlou a podrážděnou pokožku pomůže zklidnit přípravek po opalování s panthenolem.

 

Osvěžení na túře

Obzvláště za horkého počasí k příjemnému osvěžení obličeje při náročném výstupu poslouží termální voda ve spreji. Praktickou pomůckou do batohu jsou vlhčené ubrousky, které pomohou ochránit před zapářkou. Samozřejmostí dnešních dní je i čistící gel na ruce.

Ochrana před klíšťaty a komáry

Bohužel ani ve vyšších nadmořských výškách nejsme před klíšťaty v bezpečí. Na dovolenou v přírodě nezapomeňte přibalit spolehlivý repelent. Kromě klíšťat odpuzuje i komáry a jiný obtížný hmyz, který může velmi znepříjemnit nejen výlety, ale také kempování. Na případné štípance od hmyzu můžete nanést octanový krém,

Lehké sportovní úrazy při turistice Vás nezaskočí

Stačí špatné našlápnutí a podvrtnutý kotník je zde. Ke zpevnění poraněné končetiny použijte elastické obinadlo. K úlevě od bolesti při poranění Vám může pooci také chladivý polštářek s okamžitým účinkemKe stabilizaci kloubů nebo svalových skupin, které mají tendenci dělat vám při vyšší zátěži potíže, poslouží tejpování pomocí vysoce přilnavé kinesiotape