Dovolená ve městě (37)

Řadit
Filtry výpisu
Dr.Max Magnesium Sticks 400 mg 30 sáčků

30 sáčků

Doplněk stravy

Jednotlivě balené sáčky pro přímé použití s obsahem hořčíku, který je důležitý pro energii a svaly, obohacené o vitaminy B1, B6, B12 a vitamin C. S příchutí citrónu.

Dr.Max Parapyrex 500 mg 30 tablet

30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě mírné až středně silné bolesti a ke snížení horečky.
Akce -10Kč
Megaslevy
Dr.Max CarboMax 250 mg 20 tablet

20 tablet

Doplněk stravy

CarboMax tablety obsahují 250 mg aktivního uhlí v každé tabletě. Přípravek je vhodný ke snížení nadměrné střevní plynatosti.

Dr.Max ORS 10 sáčků

10 sáčků

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Rehydratační kúra při průjmových onemocněních a častém zvracení.
Megaslevy
Dr.Max Nogrip 500 mg/200 mg/25 mg 14 sáčků

14 sáčků

Registrovaný léčivý přípravek

Nogrip se užívá k úlevě od příznaků spojených s nachlazením, chřipkou a infekcí horních cest dýchacích u dospělých a dospívajících od 15 let.

Akce -70Kč
Megaslevy
Dovolená ve městě

Dovolená ve městě

Léto je ideální čas pro cestování a letos se nám nabízí jedinečná možnost poznat během dovolené města České republiky. Využijte příležitosti, kdy nejsou města přeplněná zahraničními turisty,  a potěšte se jejich krásou a nenapodobitelnou atmosférou – výběr je pestrý od kulturních metropolí až po malebná jihočeská městečka nebo proslulé lázně. I když ve městě lze vše potřebné dokoupit snáze než na dovolené v přírodě, je dobré vzít s sebou dobře vybavenou cestovní lékárničku, abyste v případě, že je třeba vyřešit nějakou zdravotní obtíž, mohli zasáhnout co nejdříve.

Ochrana před slunce je důležitá i ve městě

Základem výbavy na letní dovolenou je ochrana před sluncem a to samozřejmě platí i pro dovolenou ve městě. Pokud svítí slunce, nezapomeňte před každou výpravou do ulic ošetřit opalovacím přípravkem všechny části těla, která nemáte krytá oděvem – obličej, dekolt, paže i nohy. Cestujete-li s dětmi, chraňte jejich pokožku pomocí opalovacích přípravků vyvinutých speciálně pro děti. Nezapomeňte ani na ochranu rtů – mějte po ruce např. jelení lůj s ochranným faktorem. Pokud vás sluníčko přece jen svou intenzitou zaskočí, pak ke zklidnění zarudlé a podrážděné pokožky použijte přípravek po opalování s panthenolem ve formě tělového mléka, gelu či spreje.

Osvěžení během parného dne

V rozpálených letních ulicích můžete k příjemnému osvěžení obličeje, dekoltu a paží použít termální vodu ve spreji. Kromě osvěžení termální voda zklidňuje pokožku, vytváří bariéru proti alergenům a bakteriím a také fixuje make-up.

 

 

Hygiena a čistota jsou důležité, ať jste kdekoliv

Výbavou každého cestovatele by měl být čistící gel na ruce, který můžete aplikovat kdekoliv, kde není k dispozici tekoucí voda nebo použít k dočištění umytých rukou. Další praktickou pomůckou se širokým využitím jsou vlhčené ubrousky– ty se uplatní především, pokud cestujete s dětmi. 

Boty můžete prošlapat i ve městě

V žádné cestovní lékárničce by neměly chybět náplasti , jejichž pomocí zakryjete drobná poranění kůže, jako jsou oděrky, odřeniny nebo puchýře. Před aplikací náplasti ránu vždy dobře očistíme a vydezinfikujeme. Náplasti by neměly zůstávat uložené v lékárničce v hotelovém pokoji, ale měli byste jich mít několik neustále i v batůžku či kabelce jako první pomoc

Repelent proti obtížnému hmyzu

Není bohužel nic zvláštního chytit klíště i ve městě, stačí se projít po trávě v parku. Proto i na  dovolenou ve městě nezapomeňte přibalit repelent. Ten vás v případě potřeby ochrání i proti jinému obtížnému hmyzu, např. komárům. Na případné štípance od hmyzu můžete nanést octanový krém (ten se může hodit i v případě lehkého úrazu, jako je pohmoždění nebo podvrtnutí).

 

Nejčastější zdravotní obtíže na dovolené

I na dovolené ve městě je třeba občas vyřešit některé běžné neduhy. V cestovní lékárničce by neměly chybět třeba  pastilky proti škrábání v krku, běžné léky proti bolesti a horečce nebo rýmě a nachlazení. Důležité jsou také léky na trávicí obtíže, zejména léky proti průjmu nebo zácpě, jíž mnoho cestovatelů trpí. Ztrátu tekutin při akutním průjmovém onemocnění zajistí rehydratační roztok v prášku. Hodit se může také přípravek na podrážděné oči nebo lék proti alergii. Probiotika pomohou obnovit rovnováhu střevní či vaginální mikrobioty. Nezapomeňte také na léky, které pravidelně užíváte, a přibalte i volně prodejné léky na obtíže, k nimž máte vy nebo vaši spolucestovatelé sklony (např. urologický čaj s brusinkami nebo lék na kvasinkové infekce apod.).