Loulouka 2 BIO Pokračovací kojenecká kozí výživa 6x400 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: LOULOUKA
Loulouka BIO Pokračovací kojenecká kozí výživa je vyrobena jen z BIO organického kozího plnotučného mléka. Kozí výživa je velmi dobře stravitelná a šetrná k dětským bříškům.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50130818

Nejlepší výživové vlastnosti má pro Vaše dítě mateřské mléko. Mění průběžně své složení přesně tak, jak rostoucí kojenec potřebuje. V situacích, kdy miminko kojeno být nemůže, je třeba pečlivě vybrat náhradní mléčnou výživu. Loulouka BIO Pokračovací kojenecká kozí výživa 2 400 g je určena pro děti od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeny. Je vyrobena jen z BIO organického kozího plnotučného mléka, které pochází z drobných, alpských EKO farem a její receptura byla vyvinuta dle posledních vědeckých poznatků na poli dětské výživy. Kozí výživa je velmi dobře stravitelná a šetrná k dětským bříškům a vhodná i pro děti s nesnášenlivostí na kravskou bílkovinu.

Blíže mateřskému mléku

Loulouka BIO kozí mléko obsahuje velmi drobné tukové částečky, které se podobají tukovým částečkám v mléce mateřském. Obsahuje větší podíl mastných kyselin středního řetězce, díky čemuž se snadněji tráví a tělo je může lépe využít. Mléko neobsahuje palmový olej a sójový lecitin. Vše navíc v BIO kvalitě!

Typ tuků v dětských mléčných výživách je klíčový

V mateřském mléce převažují nenasycené mastné kyseliny nad těmi nasycenými. A stejně tak kojenecké mléko Loulouka má vyšší zastoupení nenasycených mastných kyselin vůči těm nasyceným. Mléko obsahuje DHA*, omega 3 mastnou nenasycenou kyselinu, která pochází z mořských mikrořas. Všechny tuky dohromady vytváří výbornou mléčnou chuť.

Kozí mléko Loulouka – nižší počet možných alergenů

 • Mléka Loulouka ve svých formulích neobsahují sójový lecitin, mléko tak mohou konzumovat i miminka s alergiemi nebo intolerancí na sóju.
 • Kozí mléko obsahuje jen zlomek kaseinového proteinu alfa-S1, který se nachází v kravském mléce a který je nejvíce alergenní ze všech frakcí kaseinu. Kozí mléčný kasein se více podobá kaseinu mateřského mléka.
 • Kozí mléko obsahuje méně laktózy a je méně často příčinou rozvoje laktózové intolerance.

Mléko Loulouka obsahuje nejlepší poměry vitamínů a minerálů*

 • vitamín A a vitamin D podporují imunitní systém
 • vápník a vitamin D jsou potřebné pro normální růst a vývin kostí u dětí
 • železo přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí

Proč Loulouka neobsahuje palmový olej?

Ve formulích Loulouka nenaleznete palmový olej, který může u některých kojenců způsobovat sníženou absorpci vápníku a tuků a tvrdší konzistenci stolice. Palmový olej je nahrazen kokosovým olejem, který obsahuje nasycené tuky středního řetězce a je dobře stravitelný. Neužívaní palmového oleje je zodpovědný způsob, jak se chovat k životnímu prostředí.


Složení

Plnotučné kozí mléko*(MLÉKO), laktóza* (MLÉKO), rostlinné oleje* (slunečnicový, řepkový olej), uhličitan vápenatý, citronan sodný, olej z mikrořas (MLÉKO), chlorid hořečnatý, L-cystein, hydroxid vápenatý, kyselina askorbová, L-tryptofan, L-tyrosin, chlorid sodný, laktát železnatý, DL-alfa tokoferylacetát, síran zinečnatý, niacinamid, kyselina pantothenová, retinylacetát, síran měďnatý, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, kyselina listová, riboflavin, síran manganatý, jodid draselný, vitamin K1, seleničitan sodný, cholekalciferol, biotin, cyanokobalamin. Alergeny jsou uvedeny velkými písmeny. *Suroviny pochází z BIO organického zemědělství (*EU Bio). Baleno v ochranné atmosféře.

Použití

 • Řádně si umyjte ruce, pečlivě umyjte lahvičku, dudlík (savičku), kroužek od lahve a vše před použitím 3-5 min vyvařte.
 • Přiveďte čerstvou vodu k varu a následně nechte zchladit na přibližně 40-50°C.
 • Polovinu objemu vody nalijte do lahvičky (pro konkrétní množství vody postupujte dle níže uvedené tabulky).
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí plochého nože. Prášek v odměrce nestlačujte.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Přilijte zbytek vody a opět dobře protřepejte, dokud prášek není úplně rozpuštěn.
 • Lahvičku nechte vychladit na teplotu přibližně 37 °C. Vždy zkontrolujte teplotu mléka před jeho podáním dítěti.
 • Nespotřebované připravené mléko již znovu nepodávejte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 1 odměrka je přibližně 4,4 g prášku.

Věk

Počet porcí/den

Množství připravené výživy

Množství vody

Počet odměrek

6. - 8. měsíc

4

200 ml

180 ml

6

8. - 10. měsíc

3

200 ml

180 ml

6

od 10. měsíce

3

200 ml

180 ml

6

Upozornění

Pokračovací kojenecká výživa v prášku pro kojence od ukončeného 6. měsíce do 12 měsíců. Potravina je vhodná pouze pro výživu kojenců starších 6 měsíců. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a doporučení uvedená na obale. Obsah a složení vitamínů a minerálních látek odpovídá legislativě. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. 

O značce

Loulouka je značka vytvořena rodiči, pro rodiče. Loulouka tým dbá na to, aby veškeré jejich produkty byly vyráběny z nejkvalitnějších lokálních surovin v BIO kvalitě. Tým Loulouka zahrnuje přední nizozemské vědce zkoumající poslední poznatky na poli dětské výživy a je vždy připraven doupravit složení mléka dle nejnovějších a zároveň ověřených poznatků. Loulouka tým tak chce dát garanci rodičům, že aktuální složení Loulouka je vždy to nejlepší, co můžete Vašemu miminku dát.

Vybrat si produkt Loulouka, znamená být šetrný k životnímu prostředí

 • výrobky Loulouka neobsahují palmový olej
 • během výroby se využívá veškeré odpadní teplo
 • výrobky Loulouka jsou tak udržitelné
 • mléko z malých eko farem znamená také humánní zacházení se zvířaty
 • BIO produkce

Loulouka BIO splňuje tyto certifikace:

 • ISO certification 22000 for food safety management system processes
 • SKAL certification for organic products
 • Swiss organic regulations
 • Swiss organic farming regulations
 • HACCP certification
 • Suisse Guarantee certification
 • Switzerland – US equivalence régime

*Obsahuje DHA, vitaminy A, D a železo, jak požadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou výživu.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.