Maalox suspenze por.sus.1x250ml

Maalox suspenze por.sus.1x250ml

50011016
Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
67 Kč 75 Kč Dostupnost na e-shopu:
Skladem
Přípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny, jako je pálení žáhy (pyróza), nadměrné říhání, zatékání kyselého žaludečního obsahu do úst a bolesti v žaludeční krajině nalačno.

Podrobné informace o produktu

PŘÍBALOVÁ INFORMACE
Informace pro použití, čtěte pozorně !
 
MAALOX suspenze
perorální suspenze
 
Držitel rozhodnutí o registraci
sanofi-aventis, s.r.o., Praha, Česká republika
 
Výrobce
sanofi-aventis S.p.A., Orrigio, Itálie
 
Složení
Léčivé látky: Aluminii hydroxidum 3,5 g (ve formě vodné suspenze), Magnesii hydroxidum 4,0 g (ve formě vodné suspenze) ve 100 ml suspenze.
Pomocné látky: kyselina chlorovodíková 35%, monohydrát kyseliny citronové, silice máty peprné, mannitol, methylparaben, propylparaben, sodná sůl sacharinu, nekrystalizující sorbitol 70%, čištěná voda.
 
Indikační skupina
Antacidum.

Charakteristika
Maalox je přípravek proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy (antacidum). Léčivé látky obsažené v přípravku mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou, která je zodpovědná za kyselost žaludečního obsahu, a tím jeho kyselost snižuje.
 
Indikace
Přípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny, jako je pálení žáhy (pyróza), nadměrné říhání, zatékání (regurgitace) kyselého žaludečního obsahu do úst a bolesti v žaludeční krajině nalačno.
 
Na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu a může být součástí léčby žaludečního a dvanácterníkového vředu. Přípravek mohou užívat dospělí i dospívající a děti starší než 14 let.
 
Kontraindikace
Přípravek nesmí být užíván osobami s přecitlivělostí na jakoukoliv složku přípravku. O vhodnosti užívání přípravku v těhotenství a v průběhu kojení se poraďte s lékařem. Osoby trpící onemocněním ledvin, poruchami vyprazdňování střev (průjmy, zácpa, zúžení tlustého střeva) nebo poruchou krevních hladin fosforu a hořčíku mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.
 
Přípravek nesmí být bez přímého doporučení lékaře podáván dětem mladším než 14 let.
 
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout poruchy vyprazdňování jako je zácpa nebo průjmy. Při překročení doporučeného dávkování se mohou tyto obtíže stupňovat. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout příznaky přecitlivělosti ve formě kožní vyrážky. Při dlouhodobém užívání může dojít ke snížení vstřebávání fosfátů ze zažívacího traktu (projeví se v laboratorních hodnotách při vyšetření krve, v závažnějších případech může dojít k poruše ukládání vápníku a fosforu do kostí).
 
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
 
Interakce
Účinky přípravku Maalox a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Přípravek může snižovat vstřebávání velké většiny současně užívaných léků (např. tetracyklinových antibiotik, přípravků s obsahem železa, fosforu, fluoridu, léků snižujících krevní srážení - antikoagulancií nebo cimetidinu). Je proto vhodné dodržovat mezi užíváním Maaloxu a dalších léků časový odstup nejméně 2 hodiny.
 
Dávkování a způsob použití
Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají obvykle dospělí, dospívající a děti starší než 14 let jednu polévkovou lžíci suspenze (1 lžíce = 15 ml) přibližně hodinu a půl po jídle nebo při bolestech v žaludeční krajině. Maximálně je možné užívat 6 polévkových lžic suspenze denně (pokud lékař výslovně nedoporučí jiné dávkování).
Upozornění
 
O vhodnosti současného užívání přípravku Maalox s jinými léky se poraďte s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek pravidelně déle než 1 týden. Pokud se během této doby příznaky nezlepší, nebo se dokonce zhorší, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
 
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 °C, chraňte před mrazem.

Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
Skleněná lahvička v krabičce.
Velikost balení 250 ml.
 
Datum revize textu: 21.10.2009.
 
BALENÍ
250 ml

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

Značka Maalox Způsob užití Vnitřní
Pro koho Od 14 let Farmakoterapeutická skupina antacida, antiulceróza
SUKL 46270 EAN 904336

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.