Maxi-Kalz 500 mg 20 šumivých tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: MAXI-KALZ
Šumivé tablety Maxi-Kalz 500 doplňují do organismu vápník, který je důležitý v období růstu kostí a zubů, těhotenství a v období kojení.
Skladem na e-shopu
95

O produktu

50117372

Šumivé tablety Maxi-Kalz 500 kryjí zvýšenou potřebu vápníku v období růstu, v těhotenství a v období kojení. Vápník je důležitý pro správný růst kostí a zubů a příznivě ovlivňuje funkci nervů a svalů. Přípravek mohou užívat děti i dospělí.


Dávkování

Děti užívají 1 šumivou tabletu (jednorázová dávka) 1x nebo 2x denně. Dospělí užívají 1 šumivou tabletu 1-3x denně. Tabletu rozpusťte ve vodě (asi 250 ml) a vypijte při jídle nebo těsně po něm. Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe, poraďte se o dalším užívání s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je calcii carbonas. Jedna šumivá tableta obsahuje calcii carbonas 1250 mg, což odpovídá calcium 500 mg.

Pomocnými látkami jsou: bezvodá kyselina citronová, natrium-cyklamát, sodná sůl sacharinu, pomerančové aroma v prášku (obsahuje sorbitol), hydrogenuhličitan sodný, racemická kyselina jablečná, uhličitan sodný.

Upozornění

Přípravek Maxi-Kalz 500 obsahuje sorbitol a sodík. Nutno vzít v úvahu při intoleranci fruktózy a u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. Nejezte potraviny s obsahem kyseliny šťavelové (špenát, rebarbora) a fytové kyseliny (otruby, celozrnné výrobky), protože vstřebávání vápníku může být sníženo.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.