844 909 909|info@drmax.cz

Megafyt Dětská čajová směs por.spc.20x1.5g

Megafyt Dětská čajová směs por.spc.20x1.5g

50011542
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
45 Kč

Tradiční rostlinný léčivý přípravek. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Podrobné informace o produktu

PŘÍBALOVÁ INFORMACE NA OBALU
 
NÁZEV PŘÍPRAVKU
 
Dětská čajová směs
Léčivý čaj
K perorálnímu podání
 
SLOŽENÍ
Matricariae flos (heřmánkový květ) 375 mg, Menthae piperitae herba (nať máty peprné) 375 mg, Althaeae radix (proskurníkový kořen) 300 mg, Liquiritiae radix (lékořicový kořen) 300 mg, Foeniculi fructus (fenyklový plod) 150 mg v 1 nálevovém sáčku.
 
POUŽITÍ
Tradiční rostlinný léčivý přípravek používaný při lehkých trávicích obtížích provázených nadýmáním, pocitem plnosti a napětím v břiše.
Přípravek mohou užívat děti od 4 let, mladiství a dospělí. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.
 
PŘÍPRAVA
1 nálevový sáček se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá se 5 min vyluhovat v zakryté nádobě. Nesmí se vařit. Pije se teplý, po doušcích, u kojenců po lžičkách nebo z dětské láhve. Nálev sepřipravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.
 
Dávkování a délka podávání:
Dospělí a mladiství od 12 let: pijí čaj 3x denně. Užívejte nejdéle 2 týdny. Pokud příznaky přetrvávají déle než 1 týden, vyhledejte lékaře.
Děti 4-12 let: pijí čaj 2-3x denně. Přípravek je určen pouze ke krátkodobému použití (méně než 1 týden) při mírných příznacích přechodného charakteru. Pokud příznaky přetrvávají déle než 3 dny, vyhledejte lékaře.
Dětem mladším 4 let podávejte pouze po poradě s lékařem!
 
KONTRAINDIKACE
Neužívejte při přecitlivělosti na rostliny z čeledi miříkovitých (např. anýz, kmín, celer, koriandr, kopr), na menthol, anethol nebo některou složku přípravku. Kvůli obsahu kořene lékořice přípravek nesmí užívat těhotné a kojící ženy.
 
UPOZORNĚNÍ
Pokud příznaky onemocnění při používání tradičního rostlinného přípravku přetrvávají nebo se objeví nežádoucí účinky, nebo jiné neobvyklé reakce, vyhledejte lékaře. 

Pokud trpíte gastroezofageálním refluxem (návrat žaludečního obsahu zpět do jícnu, projevující se pálením žáhy), neměl(a) byste tento přípravek užívat, neboť Vaše potíže mohou zesílit. 
 
Při žlučníkových kamenech či jiných onemocněních žlučových cest je vhodné používání čaje konzultovat s lékařem.
 
Reakce z přecitlivělosti na heřmánek jsou velice vzácné, avšak byly zaznamenány případy anafylaktického šoku a astmatu.
 
U osob přecitlivělých na rostliny z čeledi hvězdnicovitých je vhodná zvýšená opatrnost, v ojedinělých případech může dojít ke křížové reakci s jinými druhy čeledi hvězdnicovitých (např. pelyněk).
 
Pokud užíváte srdeční glykosidy, antiarytmika, diuretika, adrenokortikosteroidy, stimulující laxativa (léky na léčbu zácpy), před použitím tohoto přípravku se poraďte s lékařem.
 
Při současném podávání jiných léků existuje možnost zpomalení jejich vstřebávání. Pokud užíváte či začnete užívat další léky na lékařský předpis i bez něj, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
 
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Přípravek nepoužívat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny
 
UCHOVÁVÁNÍ
V suchu, při teplotě do 25°C
 
VELIKOST BALENÍ
30 g, 20 nálevových sáčků á 1,5 g
PN 41 – 00 nálevové sáčky bez přebalu
PN 207-02 nálevové sáčky s přebalem
 
REGISTRAČNÍ ČÍSLO
94/006/95-C
 
DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI A VÝROBCE
Megafyt Pharma s. r.o., U Elektrárny 516, 252 46 Vrané nad Vltavou, Česká republika
 
DATUM REVIZE TEXTU
6.2.2012
 
LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

BALENÍ
20 nálevových sáčků

Parametry produktu

Značka Megafyt SUKL název DĚTSKÁ ČAJOVÁ SMĚS SPC 20 I
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty Forma Sáčky
SUKL kód 76434 EAN 900903

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.