844 909 909|info@drmax.cz

Megafyt Projímavá čajová směs por.spc. 20x1.5g

Megafyt Projímavá čajová směs por.spc. 20x1.5g

50088515
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
53 Kč
Skladem na e-shopu

Okamžitě k rezervaci ve 13 lékárnách
doručíme do 378 lékáren po celé ČR.

Rostlinný léčivý přípravek určený pro krátkodobou léčbu funkční zácpy provázenou nadýmáním.

Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Podrobné informace o produktu

Projímavá čajová směs

Léčivý čaj

Perorální podání

Složení:

Jeden nálevový sáček (1,5 g) obsahuje: Sennae folium (sennový list) 750 mg, Menthae piperitae herba (nať máty peprné) 300 mg, Foeniculi dulcis fructus (plod fenyklu obecného sladkého) 150 mg, Liquiritiae radix (lékořicový kořen) 150 mg, Millefolii herba (řebříčková nať) 150 mg.

Použití:

Rostlinný léčivý přípravek určený pro krátkodobou léčbu funkční zácpy.

Přípravek má mírné protizánětlivé účinky a působí proti nadýmání.

Přípravek mohou užívat dospívající od 12 let a dospělí.

Příprava a dávkování:

1 nálevový sáček se přelije ¼ l vroucí vody, nechá se 15 min vyluhovat. Nesmí se vařit. Čaj se pije vlažný, neslazený, 1x denně nejlépe na noc. Většinou postačí podávat čaj dvakrát až třikrát týdně.

Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Účinek nastává za 8 až 12 hodin.

Přípravek je určen pouze ke krátkodobému užívání, po dobu nejdéle jednoho až dvou týdnů.

Pokud u Vás příznaky onemocnění při používání rostlinného přípravku přetrvávají, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 1 - 2 týdny.

Kontraindikace:

Přípravek neužívejte při přecitlivělosti na léčivé látky přípravku. Neužívejte při přecitlivělosti na rostliny z čeledi miříkovitých (např. anýz, kmín, celer, koriandr, kopr), na menthol nebo anethol.

Dále neužívejte při neprůchodnosti a/nebo ochablosti či zúžení střev, průjmových onemocněních, náhlých příhodách břišních, zánětu slepého střeva, zánětlivých onemocněních střev (např. Crohnova choroba, ulcerózní kolitida – zánět tlustého střeva doprovázený tvorbou vředů), bolestech břicha neznámého původu, ztrátách tekutin a úbytku elektrolytů.

Léčivý čaj není určen dětem do 12 let.

Nežádoucí účinky:

Jen velmi zřídka může přípravek vyvolat reakce z přecitlivělosti (svědění, kopřivka, zarudnutí pokožky).

Přípravek může vyvolat křečovité bolesti břicha a vodnatou stolici, zejména u pacientů s dráždivým tračníkem. Tyto příznaky se však také projevují při předávkování. V těchto případech je nutné snížit dávku.

Při dlouhodobém užívání nebo při užívání vyšších než doporučených dávek se objevují průjmy, které vedou k nadměrné ztrátě vody a minerálů (zejména draslíku), což může způsobit např. oběhové nebo srdeční poruchy. Také se může objevit albumin (krevní bílkovina) a krev v moči.

V průběhu užívání přípravku může dojít ke změně barvy moči (žluté nebo červenohnědé zbarvení, závislé na hodnotě pH), které však není klinicky významné.

Dlouhodobé podávání může vyvolat pigmentaci (zbarvení) střevní sliznice (pseudomelanosis coli), která spontánně vymizí po vysazení přípravku.

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41, Praha 10, webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Nahlášením nežádoucího účinku můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

Interakce:

Dlouhodobé užívání přípravku snižuje hladinu draslíku v krvi, což může zvyšovat účinek srdečních glykosidů (léky užívané u srdečního selhání) a ovlivnit účinek antiarytmik (léků užívaných při poruchách srdečního rytmu).

Při současném užívání adrenokortikoidů (hormony kůry nadledvin), diuretik (léky zvyšující tvorbu a vylučování moči) nebo lékořice se může zvýšit tato nerovnováha elektrolytů. Případný negativní vliv lékořice obsažené v přípravku lze potlačit zvýšeným příjmem draslíku. Současné podávání Projímavé čajové směsi s těmito přípravky předem konzultujte s lékařem.

Upozornění:

Pokud je u Vás nezbytné užívat laxativum (projímadlo) každý den, vyhledejte lékaře, neboť je nezbytné vyšetřit příčinu zácpy. Je třeba se vyhnout dlouhodobému užívání projímadel, protože užívání po dobu delší, než jej doporučeno, může vést k poruše funkce střev a k závislosti na projímadlech.

U pacientů s onemocněním ledvin může podávání přípravku způsobit nerovnováhu hladiny elektrolytů, užívání čaje proto konzultujte s lékařem.

Pokud užíváte srdeční glykosidy (digoxin), antiarytmika (léky proti poruchám srdečního rytmu; např. amiodaron, verapamil apod.), diuretika, adrenokortikoidy nebo přípravky obsahující lékořici, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat Projímavou čajovou směs.

Jestliže trpíte chronickou zácpou nebo jinými nediagnostikovanými zažívacími obtížemi (např. bolesti břicha, nevolnost, zvracení), poraďte se s lékařem, neboť tyto příznaky mohou být známkou závažných zdravotních potíží (neprůchodnosti střev).

Přípravek je vhodné užívat, pouze pokud není možné dosáhnout zlepšení obtíží změnou životního stylu (změna stravovacích návyků, tzn. příjem většího množství vlákniny a tekutin; zvýšení tělesného pohybu) nebo podáváním objemových projímadel.

Pacientům trpícím inkontinencí (neschopnost udržet stolici) je nutné častěji vyměňovat hygienické vložky, aby nedocházelo k nadměrnému kontaktu pokožky se stolicí.

Přípravek byste neměl(a) užívat, pokud trpíte gastroezofageálním refluxem (návrat žaludečního obsahu zpět do jícnu, projevující se pálením žáhy), neboť Vaše potíže mohou zesílit.

Při žlučových kamenech a jiných onemocněních žlučových cest konzultujte nejprve používání přípravku s lékařem.

V období těhotenství a kojení se nedoporučuje čaj užívat.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Uchovávání:

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Velikost balení:

30 g, 20 nálevových sáčků á 1,5 g s PP přebalem i bez přebalu

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Megafyt Pharma s. r. o., U Elektrárny 516, 252 46 Vrané nad Vltavou, Česká republika

Datum poslední revize textu 24.8.2016

Příbalový leták

Parametry produktu

Značka Megafyt SUKL název PROJÍMAVÁ ČAJOVÁ SMĚS SPC 20 I
Způsob užití Vnitřní Pro koho Od 12 let
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty Forma Sáčky
SUKL kód 115283 EAN 8595151945406

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.