516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Muconasal Plus nosní sprej 10 ml

Muconasal Plus nosní sprej 10 ml

Muconasal Plus nosní sprej 10 ml

50103366
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
107 Kč
Skladem na e-shopu

Muconasal Plus snižuje otok zduřelé nosní sliznice a zprůchodňuje nos u běžných nachlazení a při alergické rýmě u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Podrobné informace o produktu

Muconasal Plus bezprostředně po podání snižuje otok nosní sliznice a způsobuje rychlé a dlouhodobé zprůchodnění nosu. Účinek přípravku se projeví během 5 minut a přetrvává až 8-10 hodin. Přípravek Muconasal Plus lze použít u běžných nachlazení a při alergické rýmě ke snížení otoku zduřelé nosní sliznice a zprůchodnění nosu. Nosní sprej Muconasal Plus je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Dávkování:

Dospělí, dospívající a děti od 6 let aplikují 1 dávku do každé nosní dírky, maximálně 4x denně. Přípravek nesmí být podáván bez doporučení lékaře déle než 5-7 dnů, u dětí 3 dny.

Složení:

Léčivou látkou je tramazolini hydrochloridum monohydricum 1,265 mg v 1 ml roztoku, což odpovídá tramazolini hydrochloridum 1,18 mg. Jedna dávka obsahuje 70,0 mg roztoku a odpovídá tramazolini hydrochloridum monohydricum 88 mikrogramů.

Pomocnými látkami jsou monohydrát kyseliny citronové, hydroxid sodný, benzalkonium-chlorid, hypromelosa, povidon, glycerol 85%, heptahydrát síranu hořečnatého, hexahydrát chloridu hořečnatého, dihydrát chloridu vápenatého, hydrogenuhličitan sodný, chlorid sodný, cineol, levomenthol, přírodní kafr, čištěná voda.

Náš tip:

Při léčbě akutní rýmy nepoužívejte Muconasal Plus déle jak 1 týden. Jako doplňkovou péči doporučujeme používat  roztoky mořské vody. Roztoky hypertonické se používají krátkodobě pro snížení otoku sliznice, roztoky isotonické lze používat neomezeně dlouhou dobu a mají funkci zejména preventivní a hygienickou. Během rýmy bývá nos hodně zanesený hlenem a zaschlými stroupky a léčivo se přes tyto nečistoty špatně dostává na nosní sliznici, kde má působit. Proto si před každým podáním nosních kapek stříkněte do nosu mořskou vodu, důkladně vysmrkejte a teprve potom stříkněte nebo kápněte léčivý přípravek. Pro podporu celkové obranyschopnosti organismu dbejte i na zvýšený příjem vitamínů, zejména vitamínu C.

 

Parametry

Značka Muconasal
SUKL název MUCONASAL PLUS 1,18MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML
Farmakoterapeutická skupina Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci
Forma Sprej
Věk dítěte od 6 let
SUKL kód 223144
EAN 8595116523533

Přílohy

Příbalová informace PDF

Lidé také kupují:

79 Kč 99 Kč
Zdravotnický prostředek
79 Kč 99 Kč
Zdravotnický prostředek
189 Kč
Doplněk stravy

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.