Mucosolvan Long Effect por.cps.pro.20x75mg

Mucosolvan Long Effect por.cps.pro.20x75mg

50062042
Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
105 Kč 199 Kč Dostupnost na e-shopu:
Skladem
Mucosolvan

Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN long effect, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující posun hlenu.

Podrobné informace o produktu

Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
MUCOSOLVAN LONG EFFECT
tvrdé tobolky s prodlouženým uvolňováním
 
Složení
Léčivá látka: ambroxoli hydrochloridum 75 mg v 1 tobolce s prodlouženým uvolňováním.
Pomocné látky:
Pelety: krospovidon, karnaubský vosk, stearylalkohol, magnesium-stearát.
Tobolky: žlutý oxid železitý (E172), červený oxid železitý (E172), oxid titaničitý (E171), želatina, čištěná voda.
Potisk: bílý inkoust (obsahuje šelak, oxid titaničitý (E171), sójový lecitin, ethanol denaturovaný methanolem, butanol, čištěnou vodu a protipěnovou emulzi DC 1510).

Indikační skupina
Expektorancia, mukolytika.

Charakteristika
Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN long effect, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující posun hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepší transport a vylučování hlenu (mukociliární clearance), čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle.


Indikace
Přípravek užívejte při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu (a související záněty středouší a vedlejších dutin nosních), a dále o chronická onemocnění jako např. chronická bronchitida a chronická obstrukční plicní nemoc. Akutní a chronická onemocnění dýchacích cest jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a jeho ztíženým vykašláváním. Mukolytická léčba (tzn. snižující viskozitu hlenu) usnadňuje toto vykašlávání.
 
MUCOSOLVAN long effect je určen pro dospělé.
 
Kontraindikace
MUCOSOLVAN long effect nesmí být užíván pacienty se známou přecitlivělostí na ambroxol nebo jiné látky obsažené v přípravku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat pouze po poradě s lékařem, užívání přípravku není doporučeno během prvních tří měsíců těhotenství a během kojení. MUCOSOLVAN long effect není vhodný pro děti.
Nežádoucí účinky
 
MUCOSOLVAN long effect je obvykle dobře snášen. Mohou se dostavit lehké zažívací obtíže (pálení žáhy, nechutenství, příležitostně pocit na zvracení, zvracení, průjem). Mohou se vyskytnout alergické reakce, zejména kožní vyrážky, kopřivka, angioedém, anafylaktické reakce (včetně anafylaktického šoku). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem.
 
Pokud se při užívání přípravku MUCOSOLVAN long effect objeví nová vyrážka na kůži nebo na sliznici, je třeba lék vysadit a okamžitě vyhledat lékaře. Může se jednat o vzácné kožní projevy (vyvolané vlastním onemocněním nebo užíváním dalších léků), které se mohou objevit při užívání mukolytických látek, jako je např. ambroxol.
 
Interakce
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
 
Současné užívání přípravku MUCOSOLVAN a antibiotik (amoxicilin, cefuroxim, erythromycin) vede ke zvýšení koncentrace antibiotik v hlenu, který se vytváří v dýchacích cestách. Další klinicky významné působení s ostatními léky není známo.
 
Bez porady s lékařem neužívejte další léky na kašel.
 
Dávkování a způsob použití
Pokud není lékařem určeno jinak, je doporučeno následující dávkování:
 
Dospělí: 1 tobolka s prodlouženým uvolňováním 1x denně ráno nebo večer po jídle.
 
Tobolky se polykají celé s dostatečným množstvím tekutiny, bez otevírání nebo rozkousání. Zbytky tobolek ve stolici nemají žádný význam, neboť léčivá látka byla již vstřebána během své cesty trávicím systémem.
 
Délka léčby přípravkem MUCOSOLVAN long effect je určena individuálně, v závislosti na indikaci a typu onemocnění. Pokud se však příznaky významně nezlepší během 7-10 dnů nebo při zhoršování příznaků, je třeba vyhledat lékaře.
 
Pokud Vám nevyhovuje léková forma Mucosolvan long effect - tobolky s prodlouženým uvolňováním, můžete použít Mucosolvan sirup (15 mg/5 ml)), roztok, tablety nebo Mucosolvan pro dospělé, sirup (30 mg/5 ml).
 
Upozornění
Dosud nebyly zaznamenány žádné projevy předávkování. V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře.
 
Uchovávání
Přípravek uchovávejte při teplotě do 30 °C.
 
Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
 
Balení
20 tobolek s prodlouženým uvolňováním.
 
Výrobce
Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co.KG, Biberach an der Riss, Německo
Delpharm Reims, Reims, Francie
 
Držitel rozhodnutí o registraci
Boehringer Ingelheim International GmbH
Ingelheim am Rhein
Německo
 
Datum poslední revize 11.5.2011.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

Značka Mucosolvan Způsob užití Vnitřní
Pro koho Od 18 let Farmakoterapeutická skupina expektorancia, mukolytika
SUKL 180550 EAN 8590347100355

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.