BEBA EXPERTpro HA 2 800 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: BEBA
BEBA EXPERTpro HA 2 je pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 6. měsíce. Obsahuje a probiotické bakterie L. reuteri a částečně štěpenou mléčnou bílkovinu.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50127248

BEBA EXPERTpro HA 2 je pokračovací kojenecká mléčná výživa určená pro děti od ukončeného 6. měsíce. Receptura s klinicky ověřeným účinkem 1,2 obsahuje částečně štěpenou mléčnou bílkovinu, získanou procesem OPTIPRO® HA, probiotika L. reuteri, vitamíny* a minerální látky* pro uspokojení potřeb Vašeho děťátka.

Kombinace osvědčených látek po vzoru mateřského mléka

 • bakterie střevní mikroflóry reuteri – probiotické bakterie, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • částečně hydrolyzované bílkoviny
 • vitamíny a minerální látky pro podporu imunity Vašeho děťátka*.
 • OPTIPRO® HA– speciální proces k získání 100% syrovátkové částečně hydrolyzované bílkoviny
 • bez palmového oleje

Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), enzymaticky hydrolyzovaný bílkovinný koncentrát mléčné syrovátky 9,9 %, minerální látky (glycerofosforečnan vápenatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, citronan draselný, chlorid vápenatý, chlorid hořečnatý, citronan sodný, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), L-arginin, rybí olej, vitaminy (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, nikotinamid, DL- α­­-tokoferyl-acetát, riboflavin, retinyl-acetát, thiamin-mononitrát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin), L-histidin, olej z Mortierella alpina, L-thyrosin, bakterie mléčného kvašení (Lactobacillus reuteri DSM 17938, 8,9 × 107KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti.) Alergeny: mléko, rybí olej.

BEBA EXPERTpro HA 2 800 gaaa

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!

BEBA EXPERTpro HA 2 800 gaaaa

 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Nevkládejte do obalu vlhkou odměrku. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

 BEBA EXPERTpro HA 2 800 gaaaaa

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Velikost odměrky 4,6 g. 13,7 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy.

Věk dítěte  Převařená voda Počet zarovnaných odměrek1
Počet krmení za den Počet dávek příkrmů2
Od ukončeného 6. měsíce  210 ml 7 5  
Od ukončeného 7. do 9. měsíce  210 ml 7 4-3  1-2
Od ukončeného 10. měsíce  210 ml 7 3-2  2-3

Upozornění

Potravina je vhodná pouze pro výživu kojenců starších šesti měsíců. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců. Potravina pro zvláštní lékařské účely. BEBA EXPERTpro HA 2 by měla být podávána na základě doporučení lékaře nebo kvalifikovaného odborníka v oblasti dětské výživy. Nesmí být konzumována kojenci alergickými na mléčné bílkoviny. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a uvedená doporučení. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. 

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

Reference: ¹von Berg A et al. 2003, 2007, 2008, 2010, 2013, 2016. ²Wen S et al. Chin J Perinat Med 2015;18:904–909. ³von Berg A et al. Allergy 2016; 71(2):210-9 

*Obsahuje vitaminy A, C, D, které se podílejí na normálním fungování imunitního systému. Obsah ve shodě s požadavky příslušné legislativy.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.