Nutrilon 1 Omneo Comfort 400 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu

275

Cena za 1 kg: 688 Kč

O produktu

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Nutrilon 1 Omneo Comfort se užívá na doporučení lékaře, pokud dítě trpí drobnými zažívacími potížemi. Je vhodnou volbou kojeneckého mléka při zácpě, která může provázet například přechod z mateřského mléka na kojeneckou mléčnou výživu, nebo při zavádění příkrmů. Používá se při drobném ublinkávání a při špatné snášenlivosti standardní kojenecké mléčné výživy. Nutrilon 1 Omneo Comfort obsahuje částečně naštěpenou, neboli hydrolyzovanou bílkovinu pro lehčí stravitelnost. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování, jelikož každé dítě má jiné potřeby. Proto konzultujte se svým pediatrem.
 
Věk kojence Přibližná hmotnost Počet dávek na den Velikost 1 dávky Příprava 1 dávky. Počet odměrek + voda Doporučené množství výživy na den cca
0 - 2 týdny < 3,5 kg 6 100 ml  3 + 90 ml 600 ml
2 - 8 týdnů 3,5 - 4,5 kg 6 133 ml 4 + 120 ml 670 ml
2 měsíce 4,5 - 5,5 kg 5 166 ml 5 + 150 ml 840 ml
3 - 4 měsíce 5,5 - 7 kg 5 200 ml 6 + 180 ml 1000 ml
5 - 6 měsíců > 7 kg 5 233 ml 7 + 210 ml 1200 ml

Složení

Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje, sušený glukózový sirup, škrob, galaktooligosacharidy /z mléka/ 8 %, laktóza (z mléka), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, rybí olej, chlorid sodný, L-tyrozin, cholin chlorid, kyselina L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, inositol, síran železnatý, síran zinečnatý, sodná sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, DL-α-tokoferyl acetát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, L-karnitin, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, sojový lecitin, D-biotin, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), síran měďnatý, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, riboflavin, thiamin hydrochlorid, cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid draselný, fytomenadion, seleničitan sodný. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.
GOS/FOS (galakto-/ fruktooligosacharidy) = 0,8 g/100 ml kojeneckého mléka.

Použití

  • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
  • Prášek do vody přidejte pomocí přiložené odměrky. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  • Uzavřete lahev a 10 sekund ji důkladně protřepejte ve svislé poloze.
  • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
  • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
  • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
  • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
  • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Upozornění

Potravina pro zvláštní výživu – dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Výrobek je určený pro zvláštní výživu kojenců od narození. Nutrilon 1 Omneo Comfort, dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku, je nutričně kompletní kojenecká výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, pokud nemohou být kojeni. Výrobek je možné používat jen pod lékařským dohledem. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.