Nutrilon 2 Omneo Comfort 400 g

50013350

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem u dodavatele

239

Cena za 1 kg: 598 Kč

O produktu

Pomáhá při zácpě a drobných zažívacích potížích
od ukončeného 6. měsíce

Nutrilon 2 Comfort je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při zácpě (např. po přechodu z mateřského mléka na kojeneckou mléčnou výživu), drobném ublinkávání a při špatné snášenlivosti standardní kojenecké mléčné výživy.
Nutrilon 2 Comfort je vhodnou volbou mléčné kojenecké výživy, pokud Vaše dítě trpí drobnými zažívacími potížemi, protože obsahuje unikátní směs tuků BETAPOL a speciálně upravené bílkoviny (tzv. částečně hydrolyzované). Díky tomu je Nutrilon 2 Comfort lehce stravitelný a změkčuje stolici, a tím Vašemu dítěti zmírňuje trávicí potíže.
Nutrilon 2 Comfort obsahuje unikátní směs oligosacharidů GOS/FOS inspirovanou mateřským mlékem. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny.
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko.
Výrobek je určený pro zvláštní výživu kojenců starších šesti měsíců. Nutrilon 2 Comfort má být pouze součástí smíšené stravy dítěte a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Nutrilon 2 Comfort je možné používat jen pod kontrolou lékaře. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Pokud dítěti výživa Nutrilon 2 Comfort vyhovuje, je možné ji užívat po celé období podávání kojenecké výživy (do 3 let).


Doporučené dávkování (podle dětského lékaře) / Odporúčané dávkovanie (podľa detského lekára)
 
 
Denní potřeba mléčné výživy:

Věk kojence Váha (kg) Počet dávek na den
5 - 6 měsíců 5 1200 ml
6 - 8 měsíců 4 1000 ml
8 - 10 měsíců 3 750 ml
10 - 12 měsíců 2 - 3 min. 500 ml

 
*při zavádění prvních nemléčných příkrmů se řiďte doporučeními lékaře
 
Příprava jedné dávky:

Velikost 1 mléčné dávky Množství přidané vody Počet odměrek
233 ml 210 ml 7
266 ml 240 ml 8

 
1 zarovnaná odměrka = 4,9 g sušeného přípravku.
100 ml Nutrilonu 2 Comfort = 90 ml převařené vody + 3 zarovnané odměrky = 285 kJ (68 kcal).

Návod k přípravě:

  1. Umyjte si důkladně ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.
  2. Převařte čerstvou pitnou vodu a nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C.
  3. Odpovídající množství vody (dle tabulky) vlijte do vysterilizované láhve (hrnečku). Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
  4. Přidejte odpovídající množství výživy do vody pomocí přiložené odměrky. Vždy používejte dodanou odměrku. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  5. Uzavřete láhev (hrneček) a důkladně ji protřepte (nejméně 10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraťte jej sterilní savičkou.
  6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku ihned podávejte.

Složení:
Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje, sušený glukózový sirup, škrob, galaktooligosacharidy (z mléka) 8 %, laktóza (z mléka), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan trivápenatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, rybí olej, hydrogenfosforečnan hořečnatý, L-tyrosin, cholin chlorid, kyselina L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, síran železnatý, DL-α-tokoferyl acetát, inositol, síran zinečnatý, sodná sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, L-karnitin, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, sójový lecitin, D-biotin, cholekalciferol,síran měďnatý, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), retinyl acetát, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, fytomenadion,riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, síran manganatý, seleničitan sodný.
Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.
GOS/FOS (galakto-/fruktooligosacharidy) = 0,8 g/100 ml kojeneckého mléka.

Důležité rady:
Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Vždy zlikvidujte nespotřebovanou stravu.
Neohřívejte stravu v mikrovlnné troubě, abyste předešli opaření dítěte v důsledku nerovnoměrného ohřátí. Nikdy nepřidávejte do dětské výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním.
 
Uchovávání:
Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Balení:
400 g

Zdroj: www.nutricia.cz

Kategorie produktu