Nutrilon 2 Omneo Comfort 400 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: NUTRILON
Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce. Při drobných zažívacích potížích, při zácpě a při drobném ublinkávání.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50013350

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Nutrilon 2 Omneo Comfort se užívá na doporučení lékaře, pokud dítě trpí drobnými zažívacími potížemi. Je vhodnou volbou kojeneckého mléka při zácpě, která může provázet například přechod z mateřského mléka na kojeneckou mléčnou výživu, nebo při zavádění příkrmů. Používá se při drobném ublinkávání a při špatné snášenlivosti standardní kojenecké mléčné výživy. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

 • obsahuje částečně naštěpenou, neboli hydrolyzovanou bílkovinu pro lehčí stravitelnost
 • směs tuků s betapalmitátem, změkčuje stolici, a tím zmírňuje trávicí potíže
 • obsahuje klinicky testovanou směs oligosacharidů GOS/FOS

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk miminka Voda na 1 dávku Počet odměrek
na 1 dávku
Výsledná dávka Doporučená denní dávka Jak dlouho vydrží
400g balení
6-8 měsíců 240 ml 8 266 ml 4x 266 ml mléka  2-3 dny
8-10 měsíců 240 ml 8 266 ml 3x 266 ml mléka  3 dny
10-12 měsíců 240 ml 8 266 ml 2-3x 266 ml mléka  5-3 dny

 

Složení

Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje, sušený glukózový sirup, škrob, galaktooligosacharidy (z mléka) 8 %, laktóza (z mléka), fruktooligosacharidy 0,6 %, dihydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan trivápenatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, rybí olej, hydrogenfosforečnan hořečnatý, L-tyrosin, cholin chlorid, kyselina L-askorbová, taurin, L-askorban sodný, síran železnatý, DL-α-tokoferyl acetát, inositol, síran zinečnatý, sodná sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, L-karnitin, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, sójový lecitin, D-biotin, cholekalciferol,síran měďnatý, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), retinyl acetát, retinyl palmitát, DL-α-tokoferol, fytomenadion,riboflavin, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, síran manganatý, seleničitan sodný. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. GOS/FOS (galakto-/fruktooligosacharidy) = 0,8 g/100 ml kojeneckého mléka. Alergeny: mléko, rybí olej, sója.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí ploché části nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a 10 sekund ji důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Upozornění

Potravina pro zvláštní výživu – dietní potravina pro zvláštní lékařské účely. Výrobek je určený pro zvláštní výživu kojenců starších šesti měsíců. Nutrilon 2 Omneo Comfort, dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku, má být pouze součástí smíšené stravy dítěte a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Nutrilon 2 Comfort je možné používat jen pod kontrolou lékaře. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.