Nutrilon 2 Comfort & Colics 400 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu

295

Cena za 100 g: 74 Kč

O produktu

Speciální pokračovací kojenecké mléko pro řízenou dietní výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Nutrilon 2 Comfort & Colics se užívá na doporučení lékaře při drobných zažívacích potížích. Je vhodnou volbou kojeneckého mléka při zácpě či kolikách, které mohou provázet například přechod z mateřského mléka na kojeneckou mléčnou výživu, nebo při zavádění příkrmů.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

 • obsahuje částečně naštěpenou, neboli hydrolyzovanou bílkovinu pro lehčí stravitelnost
 • směs tuků s betapalmitátem, změkčuje stolici, a tím zmírňuje trávicí potíže
 • obsahuje klinicky testovanou směs prebiotických oligosacharidů GOS/FOS

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 100 ml Nutrilon 2 Comfort & Colics = 286 kJ (68 kcal). 1 zarovnaná odměrka = 4,9 g sušeného přípravku. Používejte pouze originální odměrku.

Věk miminka

Voda v ml na 1 dávku

Počet odměrek
na 1 dávku

Výsledná dávka v ml

Doporučená denní dávka

6-8 měsíců

180/240

6/8

200/266

5x 200 ml nebo 4x 266 ml mléka

9-10 měsíců

180/240

6/8

200/266

4x 200 ml nebo 3x 266 ml mléka

11-12 měsíců

180/240

6/8

200/266

3x 200 ml nebo 2x 266 ml mléka

Složení

Hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový, kokosový), sušený glukózový sirup, maltodextrin, galaktooligosacharidy (z mléka), škrob (bramborový, kukuřičný), laktóza (z mléka), fruktooligosacharidy, rybí olej, dihydrogenfosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, chlorid vápenatý, hydrogenfosforečnan hořečnatý, cholin chlorid, olej z Mortierella alpina, chlorid sodný, kyselina L-askorbová, chlorid draselný, inositol, taurin, síran železnatý, L-karnitin, síran zinečnatý, DL-α-tokoferyl acetát, cytidin 5‘-monofosfát, sodná sůl uridín 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, nikotinamid, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, síran měďnatý, riboflavin, retinyl palmitát, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, emulgátor (sójový lecitin), kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), jodid draselný, síran manganatý, seleničitan sodný, antioxidant (askorbyl palmitát), fytomenadion, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin. Alergeny: mléko, rybí olej, sója.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí ploché části nože. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
 • Do láhve s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obalu). Uzavřete lahev a 10 sekund ji důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Upozornění

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku. Nutrilon 2 Comfort & Colics 400 g je potravina pro zvláštní výživu a je určen pro kojence starší 6 měsíců. Má být pouze součástí smíšené stravy dítěte a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Nutrilon 2 Comfort & Colics je možné používat jen pod kontrolou lékaře. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.