Nutrilon Profutura 3 4x800 g

Výživa pro malé děti

Značka: NUTRILON
Mléčná výživa pro malé děti v prášku od ukončeného 12. měsíce. Obsahuje směs prebiotik GOS/FOS a mléčného tuku inspirovanou mateřským mlékem.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50117136

Věříme, že každé dítě si zaslouží to nejlepší. Nutrilon Profutura je nejpokročilejší patentovaná receptura od Nutricie s unikátní klinicky testovanou směsí prebiotik GOS/FOS a mléčného tuku, která byla vyvinuta po vzoru mateřského mléka. Obsahuje vitamíny C a D, které podporují správnou funkci imunitního systému. Nutrilon Profutura 3 je mléčná výživa určená pro malé děti od ukončeného 12. měsíce, které již nemohou být kojeny.

Nejpokročilejší receptura od Nutricie

 • Nutrilon Profutura obsahuje omega 3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy
 • obsahuje směs tuků s bezvodým mléčným tukem, který je významným zdrojem betapalmitátu
 • směs probiotik GOS/FOS napodobuje funkci oligosacharidů mateřského mléka

Praktické a inovativní balení

Nutrilon Profutura je balen v praktickém uzavíratelném boxu s víčkem, které je opatřeno pojistkou pro zachování čerstvosti. V rohu boxu je lišta pro snadné zarovnání prášku v odměrce. Na spodní části víčka je prostor pro umístění odměrky. Balení je zabezpečeno ochrannými pečetěmi.


Složení

Laktóza (z mléka), sušené odtučněné mléko, maltodextrín, galaktooligosacharidy (z mléka) 12,2 %, demineralizovaná syrovátka (z mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový, kokosový), bezvodý mléčný tuk (z mléka) 1,78 %, fosforečnan vápenatý, fruktooligosacharidy 0,8 %, hydrogenfosforečnan draselný, citran draselný, rybí olej, chlorid hořečnatý, 2'fukosyllaktóza, chlorid sodný, kyselina L-askorbová, hydrogenfosforečnan hořečnatý, citran sodný, cholín chlorid, emulgátor (sójový lecitin), síran železnatý, chlorid draselný, inositol, L-askorban sodný, antioxidant (askorbyl palmitát), síran zinečnatý, L-karnitín, D-pantothenát vápenatý, DL-a-tokoferyl acetát, uhličitan vápenatý, nikotínamid, riboflavín, retinyl palmitát, pyridoxín hydrochlorid, thiamin hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutámová (kyselina listová), fytomenadión, cholekalciferol, D-biotín, kyanokobalamín.

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na zadní straně) vlijte do vysterilizovaného hrnečku.
 • Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí speciálního plastového pásku uvnitř obalu.
 • Do hrnečku s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na zadní straně).
 • Ihned po uzavření hrnečku ho důkladně protřepejte 10 sekund ve svislé poloze.
 • Před podáváním ověřte teplotu mléka kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, pak zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uschovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 100 ml Nutrilonu 3 Profutura = 90 ml převařené vody + 3 zarovnané odměrky = 273 kJ (65kcal). 1 zarovnaná odměrka = 5,0 g sušeného prášku.

Věk dítěte Min. počet dávek na den (24 h)
12-24 měsíců
Příprava 1 dávky Množství vody Počet odměrek prášku
166 ml 150 ml 5
266 ml 240 ml 8

Upozornění

Výrobek je určený pro výživu malých dětí od 1 roku věku. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Nutrilon 3 Profutura má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Nevhodné pro děti do 1 roku věku. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.