516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Ekonomika

Tržby v roce 2017 přesáhly 16 miliard korun., což bylo asi o 8 procent víc oproti předchozímu roku. Obrat e-Shopu Dr.Max vzrostl ve stejném období meziročně opět o 100 procent. Obrat vlastní značky Dr.Max v Česku překročil magickou hranici 1 mld. Kč. Kontroly SÚKL pak potvrdily vysokou kvalitu práce v lékárnách Dr.Max. Vzrostl i počet poboček sítě. Nejvýznamnější akviziční operací roku 2017 bylo převzetí sítě Lékárny Hanák. Rok 2017 uzavírala síť Dr.Max v ČR se 423 lékárnami. Momentálně je jich 440.

Lékárny Dr. Max provozuje v ČR společnost Česká lékárna holding (ČLH) vlastněná investiční skupinou Penta Investments. ČLH zaměstnává přes dva tisíce farmaceutů a farmaceutických asistentů. Síť Dr.Max v ČR je součástí celoevropského projektu; stejnojmenné lékárny slouží pacientům i na Slovensku a v Polsku a v roce 2017 se uskutečnily významné akvizice i v Rumunsku a Srbsku. Aktivity na nadnárodní úrovni koordinuje Dr.Max Group. ČLH je součástí české Asociace provozovatelů lékárenských sítí a Evropské federace lékárenských sítí.

Značka Dr. Max je spojená i s filantropickou činností. Každý rok podporujeme přibližně desítku projektů v rámci programu malých grantů. Orientujeme se výhradně na takové projekty, které zvyšují kvalitu života těm nejpotřebnějším – dětem a seniorům.

S mimořádným ohlasem se setkává u veřejnosti projekt Taxík Maxík, na němž lékárny Dr. Max spolupracují s Kontem Bariéry Nadace Charty 77. Prodej jakéhokoli výrobku vlastní značky Dr. Max přináší ve vymezených obdobích jíž od roku 2015 automaticky jednu korunu na zvláštní účel – nákup automobilů upravených pro přepravu starších a handicapovaných lidí. Takto se podařilo získat již několik milionů korun, jež společnost ČLH převedla Kontu Bariéry. To už z daru zafinancovalo nákup osmi mikrobusů, které nejprve v Prachaticích a Liberci, poté v Kutné Hoře, Praze 5 a Ústí nad Orlicí, od loňska v Benešově, Mostě a Svitavách a letos i v Českém Těšíně, Frýdlantu nad Ostravicí, Písku a Praze 15 zajišťují za symbolický poplatek přepravu seniorů a handicapovaných např. k lékaři.

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.