Ekonomika

Tržby v roce 2015 dosáhly téměř 14 miliard korun, což bylo o 14 procent víc než v roce 2014. Z převážné části šlo o organický růst. Podíl na trhu veřejných lékáren (v tržbách) činil na začátku roku 2016 přibližně 30 procent.

Lékárny Dr. Max provozuje v ČR společnost Česká lékárna holding (ČLH) vlastněná investiční skupinou Penta Investments. ČLH zaměstnává přes dva tisíce farmaceutů a farmaceutických asistentů. Síť Dr.Max v ČR je součástí středoevropského projektu; stejnojmenné lékárny slouží pacientům i na Slovensku a v Polsku a v roce 2016 se předpokládá další rozšíření působnosti. Aktivity na nadnárodní úrovni koordinuje Dr.Max Group.

Značka Dr. Max je spojená i s filantropickou činností. Každý rok podporujeme přibližně desítku projektů v rámci programu malých grantů a tuto činnost chceme dále rozšiřovat. Orientujeme se výhradně na takové projekty, které zvyšují kvalitu života těm nejpotřebnějším – dětem a seniorům.

S mimořádným ohlasem se setkal projekt Taxík Maxík, na němž lékárny Dr. Max spolupracují s Kontem Bariéry Nadace Charty 77. Prodej jakéhokoli produktu privátní značky Dr. Max přinášel od prvního září 2015 automaticky jednu korunu na zvláštní účet určený k nákupu automobilů upravených pro přepravu starších a handicapovaných lidí. Takto se podařilo získat 1.661.000 korun, které darovala společnost ČLH Kontu Bariéry. To z daru zafinancovalo nákup dvou mikrobusů, které už dnes v Liberci a Prachaticích zajišťují za symbolický poplatek přepravu seniorů a handicapovaných např. k lékaři. V roce 2016 projekt pokračuje. 

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.