Ondřejova mast HBF mast 100g

Registrovaný léčivý přípravek

3 za 2

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

Složení
Acidum salicylicum 1,0 g, lavandulae etheroleum 2,0 g ve 100 g masti.
Masťový základ: tuk z ovčí vlny (lanolin), tekutý parafin, žlutá vazelína.

Indikační skupina
Dermatologikum, antiseptikum, keratoplastikum.

Charakteristika
Mast určena pro zevní upotřebení. Působí protizánětlivě, dezinfekčně, zmírňuje svědivé pocity, přispívá k útlumu vylučování potních žláz. Přípravek má rovněž regenerační účinky.

Indikace
Ondřejova mast HBF se používá při opruzeninách u dětí i dospělých a rovněž při drobném poškození pokožky. Dále při různých formách kožních onemocnění především infekčního původu, kde působí hojivě a přispívá k regeneraci pokožky. Lze jí použít při prevenci proleženin. Přípravek mohou používat dospělí, mladiství i děti.

Kontraindikace
Ondřejovu mast HBF nelze použít při přecitlivělosti na některou složku přípravku.
Mast se nesmí používat na sliznice a do očí.

Nežádoucí účinky
Přípravek je všeobecně velmi dobře snášen. Výjímečně se může vyskytnout alergie na některou složku masti projevující se výrazným zčervenáním kůže, pocity pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků nebo puchýřků. Obsažená kyselina salicylová dráždí a může způsobit až záněty kůže.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.
Při dlouhodobém používání přípravku na rozsáhlé plochy, obzvláště u malých dětí, nelze vyloučit riziko perkutánní resorpce (vstřebávání přes kůži) zdraví škodlivého množství kyseliny salicylové.

Interakce
Perkutánní resorpce vyšších dávek kyseliny salicylové při podání na větší plochy zejména porušené kůže může zesílit účinek léků proti cukrovce a salicylátů, popřípadě zvyšovat ledvinnou toxicitu metotrexatu.

Dávkování a způsob použití
Pokud lékař nedoporučí jinak, mast se nanáší u dospělých i dětí 1-2krát denně na postižená místa rovnoměrně v tenké vrstvě.
Délka léčby je individuální v závislosti na charakteru kožního onemocnění. Celková doba léčby nemá přesáhnout 14 dní.

Upozornění
Jestliže nedojde k ústupu Vašich obtíží do 3 dnů nebo naopak dojde ke zhoršení, či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem. O vhodnosti dlouhodobějšího nanášení přípravku, zvláště na rozsáhlejší plochy pokožky se obraťte na svého lékaře.
U dětí mladších 3 let, starších lidí, v těhotenství, při kojení, u pacientů s cukrovkou, ledvinnou nebo jaterní nedostatečností nebo s narušeným zevním oběhem není vhodná dlouhodobější podání nebo podávání na větší plochy zejména porušené kůže.
O vhodnosti používání Ondřejovy masti HBF v těhotenství se poraďte se svým lékařem. Při kojení se nesmí přípravek aplikovat na hruď.
Při náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře!

Uchovávání
Mast se uchovává při teplotě do 25 ˚C v dobře uzavřeném obalu.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchován mimo dosah dětí.

Balení
100 g masti.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry
SUKL kód 0031745
EAN 8594002959371
Přílohy
Příbalová infomace PDF