Organis Matcha Tea Premium 250 g

Čaje a čajové směsi

Značka: ORGANIS
Prášek matcha je vhodný nejen k přípravě silného nápoje. Je možné jej využít i v teplé či studené kuchyni nebo při přípravě zákusků a zmrzlin.
Skladem na e-shopu
329

Cena za 100 g: 132 Kč

O produktu

50122026

Matcha Tea Premium se získává z první jarní sklizně čajových lístků, které se pěstují výhradně na zastíněných plantážích. Rozemletím sušeného nefermentovaného čaje vzniká jemný prášek, který obsahuje cenné látky ve formě aminokyselin, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Prášek matcha je vhodný nejen k přípravě silného nápoje. Je možné jej využít i v teplé či studené kuchyni nebo při přípravě zákusků a zmrzlin. Matcha každému jídlu dodá výraznou chuť, jedinečné aroma a krásnou barvu.

Hlavní vlastnosti:

  • práškový nefermentovaný čaj
  • zelený čaj přináší fyzické i psychické osvěžení
  • zelený čaj si uchovává antioxidanty

Složení

100% prášek z lístků čajovníku (Thea sinensis). Alergeny: Může obsahovat stopy lepku, arašídů, sezamu a skořápkových plodů.

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota

1545 kJ/369 kcal

Tuky
z toho nasycené mastné kyseliny

1,0 g
0,8 g

Sacharidy
z toho cukry

63 g
1 g

Bílkoviny

26 g

Sůl

0 g

 

 

 

 

 

Použití

Klasická příprava: Dvě až tři lžičky čaje našlehejte s malým množstvím horké vody (cca 75 °C) v misce metličkou na jasně zelenou pěnu. Řídká napěněná kaše po chvilce zhoustne nabobtnáním prášku z maličkých částeček lístků. Vodu následně dolijte do 200 ml.

Upozornění

Nepodávejte dětem do 4 let. Těhotné a kojící ženy mohou čaj konzumovat pouze v omezeném množství.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.