516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej 10 ml

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej 10 ml

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej 10 ml

50104326
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
99 Kč
Skladem na e-shopu

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej se užívá ke krátkodobé aplikaci na uvolnění ucpaného nosu a ulehčení dýchání u dětí od 1 do 11 let.

Podrobné informace o produktu

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej rychle uvolňuje ucpaný nos a ulehčuje dýchání. Přípravek zklidňuje překrvenou sliznici ucpaného nosu. Pomáhá uvolnit nahromaděný hlen a tím umožňuje volnější dýchání. Účinek Otrivinu nastupuje do 2 minut a trvá po dobu až 12 hodin.

Otrivin nosní sprej se používá pro obnovení průchodnosti ucpaného nosu způsobeného nachlazením, sennou rýmou nebo jinou alergickou rýmou či zánětem vedlejších nosních dutin. Je vhodný i pro pacienty s citlivou nosní sliznicí, obsahuje zklidňující a zvlhčující látky, které předchází suchosti a podráždění nosní sliznice. Nosní sprej Otrivin 0,5 mg/ml je určen pro děti od 1 do 11 let.

Dávkování:

Dětem od 1 do 5 let se aplikuje 1 vstřik do každé nosní dírky 1-2x denně (každých 8-10 hodin), maximálně 3 aplikace denně. Děti od 6 do 11 let aplikují 1-2 vstřiky do každé nosní dírky 2-3x denně, maximálně 3 aplikace denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko. Bez porady s lékařem používejte maximálně 5 dní.

Složení:

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg v 1 ml roztoku. Jedna kapka obsahuje 0,0125 mg léčivé látky. Jeden vstřik obsahuje 0,035 mg léčivé látky.

Pomocnými látkami jsou dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelosa, nekrystalizující sorbitol 70%, čištěná voda.

Náš tip:

Jednou z příčin vzniku akutní rýmy u dětí je stav jejich imunity. Pro podporu imunity je důležitý  pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, otužování, pestrá a vyvážená strava s dostatečným množstvím čerstvého ovoce a zeleniny (vitamín C) a dodržování základních hygienických pravidel. Zejména přes odbobí častých nachlazení a viróz (podzim, zima) dbejte na dostatek vitamínů.

Parametry

Značka Otrivin
SUKL název OTRIVIN 0,5MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML
Farmakoterapeutická skupina Dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci
Forma Sprej
SUKL kód 218089
EAN 8596149002286

Přílohy

Příbalová informace PDF

Lidé také kupují:

Pro uvolnění a vyčištění nosu a nosních dutin při nachlazení.
99 Kč
Zdravotnický prostředek
Dr.Max Kids Gummies AIRPLANES obsahují důležité vitaminy, zinek a rutin speciálně určené pro děti od 3 let ve formě želé ve tvaru letadla.
149 Kč
Doplněk stravy
Papírové kapesníky, 10 kusů.
29 Kč
Hygiena

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.