Dr.Max Parapyrex Combi 500 mg/65 mg 30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

49

O produktu

Parapyrex Combi působí proti bolesti a horečce. Obsahuje kombinaci dvou léčivých látek. Paracetamol ulevuje od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický (protibolestivý) účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Parapyrex Combi je také vhodný ke zmírnění nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolest svalů, kloubů a bolest v krku, a snižuje horečku. Parapyrex Combi nedráždí žaludek. Tablety Parapyrex Combi mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.

Dávkování

Dospělí a dospívající od 15 let užívají 1-2 tablety až 4x denně dle potřeby v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34-60 kg, dvě tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Neužívejte více než 8 tablet během 24 hodin.

Dospívající od 12 do 15 let užívají 1 tabletu až 3x denně dle potřeby s časovým odstupem mezi dávkami nejméně 6 hodin. Neužívejte více než 3 tablety během 24 hodin. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

Složení

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v jedné tabletě.

Pomocnými látkami jsou předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon K25, sodná sůl kroskarmelosy, mikrokrystalická celulosa, bezvodý koloidní oxid křemičitý, magnesium-stearát.

Upozornění

Neužívejte s jinými přípravky obsahujícími paracetamol. Během užívání tohoto přípravku se nesmí konzumovat alkohol.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.