Oběhový systém a žíly

  (6)
 • Zadržování vody v těle – příznaky, příčiny a řešení

  Zadržování vody v těle může mít celou řadu příčin od hormonálních výkyvů, přes nezdravou stravu až po dlouhé cesty v letadle. Typicky tělo zadržuje vodu také v těhotenství. Jak poznáte, že vaše tělo vodu zadržuje, a jak rovnováhu tekutin obnovit?
  Zadržování vody v těle – příznaky, příčiny a řešení
 • Co pomáhá na oteklé nohy?

  Oteklé nohy překvapivě trápí zhruba polovinu dospělé populace. I když se tento problém objevuje hlavně v teplém létě, neznamená to, že jeho příčina musí nutně souviset s horkým počasím. Co s otoky nohou dělat, abyste se jich zbavili, poradíme v článku.
  Co pomáhá na oteklé nohy?
 • Nízký krevní tlak – příznaky a léčba

  Nízký krevní tlak neboli hypotenze může způsobovat nepříjemné obtíže, jako jsou bolesti hlavy, malátnost, závratě, mdloby nebo dokonce nebezpečné pády. Existuje však řada opatření, které na nízký tlak zabírají a pomohou k jeho zvýšení.
  Nízký krevní tlak – příznaky a léčba
 • Anémie (chudokrevnost) – příznaky, typy a léčba

  Chudokrevný člověk je vyčerpaný, má bledou pokožku, rychle se zadýchá, může mít  problémy s vlasy a nehty. Příčin chudokrevnosti může být celá řada – mezi nejběžnější patří nedostatek železa ve stravě nebo příliš silná menstruace u žen. Přečtěte si o tomto patrně nejběžnějším onemocnění krve více.
  Anémie (chudokrevnost) – příznaky, typy a léčba
 • Vysoký cholesterol - příznaky, léčba a jeho snížení

  Zvýšená hladina cholesterolu v krvi patří mezi tzv. dyslipidemie, nemoci, při nichž jsou v krvi zvýšené hladiny tukových částic (LDL cholesterol, triglyceridy).
  Vysoký cholesterol - příznaky, léčba a jeho snížení
 • Metličky jsou nejlehčí formou křečových žil

  Metličky, tedy drobné červené až fialové rozšířené žilky na nohou jsou běžným ženským problémem. Odborně se metličky označují jako mikrovarixy a jedná se o nejlehčí formu křečových žil. Co dělat, aby se z kosmetického problému nestal problém zdravotní?
  Metličky jsou nejlehčí formou křečových žil