Pohyb je život

  (9)
 • Jak poznat a léčit natažený nebo natržený sval?

  Ať už jste rekreační nebo profesionální sportovci, pravděpodobně jste se již setkali s některým ze svalových namožení a poranění. Jak poznat a nezaměnit namožený a natržený sval a co je to svalová křeč? A jak je správně zaléčit, aby se svalové zranění nevrátilo?
  Jak poznat a léčit natažený nebo natržený sval?
 • Kreatin

  Kreatin patří mezi nejoblíbenější přípravky z kategorie sportovní výživy. Pomáhá zlepšit výkon a napumpovat svaly. Je určen všem, kdo se rozhodli, že své cvičební úsilí podpoří vhodným doplňkem stravy. Jak kreatin užívat a je určen pouze pro sportovce?
  Kreatin
 • Dna nemoc - příznaky a léčba

  Dna, pakostnice či „nemoc králů“ vzniká v důsledku zvýšené hladiny kyseliny močové v krvi a postihuje 1-2 % dospělých, nejčastěji starší muže. Projevuje se bolestivými otoky i trvalými deformacemi kloubů a vyžaduje omezit maso či pivo.
  Dna nemoc - příznaky a léčba
 • Co pomáhá na bolest zad

  S bolestmi zad se za život setká téměř každý a jsou také jednou z nejčastějších příčin návštěv lékaře a pracovní neschopnosti. Akutní bolest zad, ať je příčinou strnulé sezení u počítače, prochladnutí nebo nešikovný pohyb při sportu či práci na zahradě, je možné řešit pomocí celé řady volně prodejných přípravků z lékárny. Dopřejte svým zádům tu nejlepší péči.
  Co pomáhá na bolest zad
 • Patní ostruha a co na ni pomáhá

  Patní ostruha (odborně calcar calcanei) je bolestivý kostní výrůstek v dolní části patní kosti či na  její zadní straně v místě úponu Achillovy šlachy. Vzniká při přetížení, které rozvine zánět šlachy. V důsledku zánětu dochází k pomalému ukládání krystalků vápníku a k tvorbě kostěného výrůstku. Jak patní ostruhu poznat a jak se dá léčit, vám přiblížíme v našem článku.
  Patní ostruha a co na ni pomáhá
 • Opotřebení kloubů a vznik artrózy

  K opotřebení kloubů dochází při jejich nadměrném přetěžování a přirozeně také v důsledku stárnutí. Kloubní chrupavka s věkem ztrácí pevnost i pružnost, ztenčuje se a objevuje se poškození a bolest kloubů, artróza. Nejvíce takto trpí velké klouby – kolena, kyčle a ramena.
  Opotřebení kloubů a vznik artrózy
 • Osteoporóza - příznaky a léčba

  Slabé porézní kosti, které jsou náchylné ke zlomeninám – tak by se dala zjednodušeně dala charakterizovat osteoporóza. Možná si říkáte, že takový problém se vás netýká. Osteoporóza však umí být zákeřná a před samotnou zlomeninou může působit tichými, nenápadnými symptomy.  Co na řídnutí kostí upozorní a jaká je nejlepší prevence osteoporózy? Detaily prozradíme v našem článku.
  Osteoporóza - příznaky a léčba
 • Křeče a bolesti svalů

  Svalová řeč postihne během života téměř každého z nás. Náhlá, ostrá bolest trvající od pár sekund po několik minut je natolik nepříjemný a bolestivý problém, že člověka v danou chvíli doslova paralyzuje. Silná křeč může navíc přejít v bolest postiženého svalu. Co křeče způsobuje a jak jim lze předejít, vysvětlíme v našem článku.
  Křeče a bolesti svalů