844 909 909|info@drmax.cz

Cestovní medicína

Rady pro cestovatele o cestovním průjmu

Cestovní průjem může být vyvolán rozličnými vlivy, nejčastěji však bývá způsoben kontaminovanými potravinami, vodou nebo vystavením působení nových druhů bakterií. Jaké zásady dodržovat, abychom minimalizovali riziko vzniku cestovního průjmu? A jak postupovat, pokud onemocníte?

Vydáno: 25.6.2015

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička?

K základnímu vybavení každého cestovatele patří lékárnička. Ta by měla být vybavena tak, aby nezabrala celý kufr nebo batoh. Na druhou stranu musí obsahovat vše potřebné na zdravotní obtíže, které Vás mohou na cestách postihnout.

Zařazeno: Zdraví a prevence

Co pomůže na úžeh a úpal?

Dostat úžeh není v horkých a slunečných letních dnech vůbec těžké. Úpal nás však může potkat nejen v létě, ale také při dlouhé cestě v dusném autobuse nebo při pobytu v místnosti, kde je horko.

Zařazeno: Zdraví a prevence

Co pomůže při alergii?

Alergie je přehnaná reakce našeho těla na látky, které se běžně vyskytují v našem okolí. Na lidi trpící alergií mohou čekat nástrahy téměř na každém rohu a ani dovolená není výjimkou.

Zařazeno: Zdraví a prevence

Co pomůže při infekci močových cest?

Během letních měsíců se řada z nás může setkat s dalším velmi nepříjemným onemocněním – s infekcí močových cest. Až 80 % případů močových infekcí vyvolává bakterie Escherichia coli.

Zařazeno: Bolest a nachlazení

Co pomůže při mykóze nehtů?

Mykózy jsou infekční onemocnění způsobená plísněmi a kvasinkami. Mykózy nejčastěji postihují kůži, nehty na nohou a u žen pochvu. Vzniku těchto onemocnění napomáhá vlhké prostředí. Mykózy se přenášejí kontaktem s nemocným člověkem nebo používáním společných ručníků a osušek. Velkým rizikem pro přenos mykóz jsou také společné prostory – například bazény, společné sprchy, šatny a posilovny.

Zařazeno: Zdraví a prevence

Co pomůže při průjmu?

Takzvaný cestovatelský průjem patří mezi nejčastější nemoci, které nás na dovolené mohou potkat. Může totiž postihnout až polovinu lidí, kteří každý rok vyrazí na cesty.

Zařazeno: Zdraví a prevence

Co pomůže při vaginální mykóze?

Vaginální mykóza je nepříjemné onemocnění vaginy a jejím nejčastějším původcem je kvasinka Candida albicans. Kvasinky jsou součástí běžné mikroflóry a neškodí, dokud se nepřemnoží. Až 75 % žen onemocní alespoň jednou za život vaginální mykózou. U mnoha z nich dochází k tomuto onemocnění opakovaně.

Zařazeno: Matka a dítě

Jak na nevolnost při cestování?

Chystáte se cestovat autem, letadlem nebo vlakem? Pokud patříte mezi ty, kterým se dělá při cestování špatně, trpíte takzvanou kinetózou. Ta dokáže cestování velmi znepříjemnit.

Zařazeno: Zdraví a prevence
Další články »

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.