516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Péče o dítě

Plané neštovice: Příznaky a léčba

Plané neštovice (varicella) patří mezi vysoce infekční virové onemocnění, které postihuje především děti předškolního a školního věku.

Vydáno: 12.3.2019

Když dítě bolí v krku...

Bolest v krku doprovázená otokem, zčervenáním nebo bílými potahy v oblasti krčních mandlích se označuje jako angína (tonzilida).

Vydáno: 22.1.2019
Zařazeno: Bolest v krku u dětí

Když dítě trápí kašel

Kašel bývá u dětí z nejčastějších projevů nachlazení a infekce dýchacích cest doprovázených rýmou, zvýšenou teplotou a celkovou únavou.

Vydáno: 8.1.2019
Zařazeno: Kašel u dětí

Školka a rýma: nerozlučná dvojice?

U předškoláků je považováno za normální, pokud za rok prodělají 6 až 8 infekčních onemocnění. Skutečnost, že je tento počet odborníky považován za přijatelný, však nemění nic na tom, že časté stonání je nepříjemné jak pro dítě, tak pro vás a silně narušuje rodinný i pracovní režim.

Vydáno: 3.10.2018
Zařazeno: Rýma u dětí

Co by nemělo chybět v dětské lékárničce

Děti stonají poměrně často. Kromě toho jsou děti velmi náchylné k drobným poraněním a pofoukání bohužel stačí jen někdy.

Vydáno: 6.9.2018
Zařazeno: Průjem u dětí Nadýmání u dětí

Dovolte si začít se trochu hýčkat – to si přece každá maminka zaslouží!

Velmi často se stává, že maminky pečují o všechno a všechny. Tedy kromě sebe. Jenže to je chyba.

Vydáno: 24.5.2018

14 tipů jak ochránit dětskou pokožku před sluncem

Dětská pokožka je specifická - je tenčí než dospělá, vlastní ochranné mechanismy pokožky ještě nejsou zralé a pokožka je více propustná vůči UV záření než pokožka dospělých.

Vydáno: 4.5.2018
Zařazeno: Matka a dítě

Jak na stravování v těhotenství?

Během těhotenství prochází Vaše tělo mnoha změnami, které s sebou nesou i větší zátěž pro organismus než dříve. Ale neznamená to jíst „za dva“, jak se dříve tradovalo. Abyste vše zvládla, mohla jste si období těhotenství užít a zároveň jste poskytla svému miminku to nejlepší, je třeba věnovat zvýšenou pozornost příjmu důležitých živin. A víte proč? Je vědecky prokázáno, že Vaše strava v těhotenství velmi zásadně ovlivňuje zdraví Vašeho dítěte v budoucnosti – např. to, jak bude v dospělém věku odolné vůči civilizačním chorobám.

Vydáno: 7.10.2015
Zařazeno: Matka a dítě Zdraví a prevence

Jak na kojeneckou koliku?

Zažívací a střevní potíže miminek bývají častým tématem diskuzí mezi maminkami a také návštěv u pediatra. Důvodem bolení bříška a pláče totiž může být vedle nadýmání a plynatosti také kojenecká kolika. Podle odborníků je jednou z jejích příčin nezralost trávicího systému. Aby tedy dítě lépe prospívalo i spalo, je dobré podpořit správný vývoj jeho trávení.

Vydáno: 26.8.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence Nadýmání u dětí
Další články »

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.