516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Péče o dítě

Školka a rýma: nerozlučná dvojice?

U předškoláků je považováno za normální, pokud za rok prodělají 6 až 8 infekčních onemocnění. Skutečnost, že je tento počet odborníky považován za přijatelný, však nemění nic na tom, že časté stonání je nepříjemné jak pro dítě, tak pro vás a silně narušuje rodinný i pracovní režim.

Vydáno: 3.10.2018

Co by nemělo chybět v dětské lékárničce

Děti stonají poměrně často. Kromě toho jsou děti velmi náchylné k drobným poraněním a pofoukání bohužel stačí jen někdy.

Vydáno: 6.9.2018

Dovolte si začít se trochu hýčkat – to si přece každá maminka zaslouží!

Velmi často se stává, že maminky pečují o všechno a všechny. Tedy kromě sebe. Jenže to je chyba.

Vydáno: 24.5.2018

14 tipů jak ochránit dětskou pokožku před sluncem

Dětská pokožka je specifická - je tenčí než dospělá, vlastní ochranné mechanismy pokožky ještě nejsou zralé a pokožka je více propustná vůči UV záření než pokožka dospělých.

Vydáno: 4.5.2018
Zařazeno: Matka a dítě

Jak na stravování v těhotenství?

Během těhotenství prochází Vaše tělo mnoha změnami, které s sebou nesou i větší zátěž pro organismus než dříve. Ale neznamená to jíst „za dva“, jak se dříve tradovalo. Abyste vše zvládla, mohla jste si období těhotenství užít a zároveň jste poskytla svému miminku to nejlepší, je třeba věnovat zvýšenou pozornost příjmu důležitých živin. A víte proč? Je vědecky prokázáno, že Vaše strava v těhotenství velmi zásadně ovlivňuje zdraví Vašeho dítěte v budoucnosti – např. to, jak bude v dospělém věku odolné vůči civilizačním chorobám.

Vydáno: 7.10.2015
Zařazeno: Matka a dítě Zdraví a prevence

Jak na kojeneckou koliku?

Zažívací a střevní potíže miminek bývají častým tématem diskuzí mezi maminkami a také návštěv u pediatra. Důvodem bolení bříška a pláče totiž může být vedle nadýmání a plynatosti také kojenecká kolika. Podle odborníků je jednou z jejích příčin nezralost trávicího systému. Aby tedy dítě lépe prospívalo i spalo, je dobré podpořit správný vývoj jeho trávení.

Vydáno: 26.8.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence

Vši budou se začátkem školního roku opět tématem. Jak se proti nim účinně bránit?

A jsou zase tady. A není jich málo. Zamořují základní školy a školky. Rychle se množí a ještě rychleji přeskakují z jedné hlavy na druhou. Dlouho používaných insekticidů už se nebojí. O kom je řeč? No přece o pediculus capitis. Pořád nevíte? Také se jim říká vši dětské…

Vydáno: 25.8.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence

Chytře na otoky a křečové žíly v těhotenství

Těhotenství představuje pro ženský organismus zátěž. Otoky končetin, které toto období doprovází, jsou poměrně častým jevem sužujícím většinu nastávajících maminek. Velká většina žen však tento problém záměrně přehlíží. Otoky si zdůvodňují namáhavým dnem nebo změnou tlaku a čekají, až tyto chvíle poleví. Další hrozbou, která přichází ruku v ruce s otoky je vznik křečových žil, které se mohou do budoucna proměnit ve velký zdravotní problém.

Vydáno: 25.8.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence

Jak pečovat o dětské zoubky?

V průměru kolem šestého měsíce věku dítěte se obvykle objeví první zoubek. Nic netušící maminky může překvapit zvýšená teplota a slinění, které provází jeho prořezávání. U některých dětí není výjimkou průjem. Děťátko může být neklidné, špatně spí, může se snažit dávat si prsty do pusy a kousat do tvrdých předmětů. Prořezávající zoubek pak maminka pozná podle zarudlého zduření dásně.

Vydáno: 20.7.2015
Zařazeno: Matka a dítě
Další články »

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.