Zdraví a péče

Štípance bez šance

Venkovní aktivity a letní výpravy se blíží a s nimi i správný čas vybavit domácí lékárničku potřebnými přípravky. Začněte se chránit proti hmyzu, ať už jdete na procházku do lesa nebo si užíváte dovolenou v tropech.

Vydáno: 16.6.2016

Aby slunce bylo vždy jen přítelem

S blížícím se létem a prodlužujícími se dny přibývá slunečních paprsků, které na naši kůži dopadají. Sluneční záření na nás působí nejen příznivě, tím že v nás vyvolává pocity dobré nálady a napomáhá tvorbě nezbytného vitaminu D, ale dokáže nám i ublížit. S nepříjemným spálením kůže od sluníčka se setkal asi téměř každý, sluneční záření dokáže ale v kůži vyvolávat i změny, které vedou k předčasné tvorbě vrásek a v některých případech také k rakovině kůže.

Vydáno: 31.3.2016

Jak se žije s dráždivým tračníkem? Projevy, prognóza a pomoc.

Chystáte se odejít z domu, když v tom vás náhle zastaví akutní potřeba navštívit toaletu? Stolice má neobvyklý vzhled a nutkání na stolici je častější než je zdrávo? Nebo naopak méně častá? Příčin takovýchto stavů jistě může být více a ne vždy se je podaří objasnit. Mimo jiné by se však mohlo jednat o tzv. syndrom dráždivého tračníku (angl. irritable bowel syndrome, IBS), který v průběhu života postihne 10 až 20 % z nás. Přesnou příčinu tohoto onemocnění bohužel stále nejsme schopni objasnit. Předpokládá se však, že nezanedbatelný vliv na jeho vzniku mohou mít prodělané infekce, některé složky potravy či psychosociální faktory (stres…). Z uvedeného je tedy zřejmé, že IBS může postihnout prakticky kohokoliv z nás, sportovce i businessmana…

Vydáno: 31.3.2016

Pět kroků pro váš úsměv na celý život

Správné návyky ústní hygieny a stravování se vytvářejí již v raném dětství. Buďte proto svým dětem vzorem a vlastním chováním jim dejte základ pro zdravý úsměv na celý život. Nezapomínejte na pravidelné preventivní prohlídky svých dětí u zubního lékaře.

Vydáno: 1.3.2016

Jednoduchá pravidla při boji s diabetem

Správná skladba stravy a pohyb jsou základem pro úspěšnou léčbu diabetu. Pozitivní změnu může přinést dodržování už jen několika málo základních pravidel, která nejsou nijak složitá. Prvním, ale přitom velmi zásadním krokem, je na ně každý den „začít myslet“.

Vydáno: 3.11.2015

Atopický ekzém trápí dvě děti z deseti

Atopický ekzém, nazývaný také jako atopická dermatitida, je chronické zánětlivé onemocnění, kterým trpí přes 50 milionů Evropanů a až 20% dětí na celém světě.

Vydáno: 19.10.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence

Zánět dásní, jeho prevence a léčba

Pro prevenci vzniku zubního kamene i zánětu dásní je klíčové denní mechanické odstraňování biofilmu (zubního povlaku) z povrchu zubů. Jako další krok lze doporučit používat vhodnou ústní vodu, která působí proti bakteriím, brání jejich usazování na povrchu zubů, a tím zpomaluje nejen tvorbu biofilmu, ale brání i případnému rozvoji zánětu.

Vydáno: 1.10.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence

Toužíte po zdravém chrupu bez jediné chybičky?

Pokud se chceme vyhnout zánětu dásní a zubnímu kazu, mechanické čištění zubů nestačí. Je potřeba vypořádat se s bakteriemi, které osidlují ústní dutinu.

Vydáno: 11.9.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence

Jak řešit zvýšenou citlivost zubů?

Citlivé zuby představují častý a bolestivý stav, který se projevuje jako krátká, ostře vystřelující bolest mírné až silné intenzity u jednoho nebo více zubů. Pokud se u Vás uvedené potíže objeví, obraťte se na svého zubního lékaře a požádejte jej o odbornou pomoc. Zubní lékař musí rozeznat, zda je citlivost Vašich zubů způsobena zubním kazem, nebo je na vině jiná příčina. Bolest zubu způsobenou zubním kazem musí řešit zubní lékař, a to vyvrtáním kazu a nahrazením výplní. Bolest zubu způsobenou jinými příčinami řeší zubní lékař, dentální hygienik a Vy sami pomocí chemických preparátů.

Vydáno: 10.9.2015
Zařazeno: Zdraví a prevence
Další články »
Instagram Instagram

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.